Spordivaria

GALERII | MEES NAGU MUISTE! MM-pronks Taimsoo püstitas uue Guinnessi rekordi 

Toimetas Mart Treial, 17. september 2015 00:55
Kaspar Taimsoo püstitas rekordi!Foto: Andrea Forlani
Hiljuti paarisaerulise neljapaadi koosseisus MM-pronksi võitnud Kaspar Taimsoo püstitas kolmapäeval uue Guinnessi rekordi kiikingus, milleks on 7.15 meetrit ja mis on ühtlasi uus maailmarekord. Eestlased suutsid eile Milano EXPO-l kehtivat maailmarekordit lüüa lausa kaks korda – kõigepealt Ants Tamme tulemusega 7.10 ja seejärel Kaspar Taimsoo tulemusega 7.15.

„Tegemist oli tubli pingutusega, sest pärast sõudmise maailmameistrivõistlusi oli mul suur pingelangus ja keha oli üsna kurnatud," sõnas Taimsoo. "Seetõttu polnud mul ka võimalik kiikinguks treenida. Õnneks oli sõudmisest tugev füüsiline põhi all ja see võimaldas mul täna piisavalt pingutada uue maailmarekordi nimel.

Samal teemal

Rõõm on see, et kohapeal oli palju eestlasi kaasa elamas, sealhulgas mitmed Riigikogu liikmed. Tänan EASi selle võimaluse eest."

Rekordi fikseerisid Milanos viibinud Riigikogu liikmed Toomas Kivimägi ja Ken-Marti Vaher.

Milanosse Eesti paviljoni on ehitatud spetsiaalselt kaks kiike, millega üritati esmakordselt rekordi purustamist Eesti rahvuspäeval 7. juunil. Kiikesid on saanud EXPO-l mitmel korral sel suvel proovida ka sajad külastajad. 

Kiiking on 1993. aastal eestlase Ado Kosk´i poolt leiutatud spordiala. Ka praegu kehtiv Eesti ja maailmarekord 7.08 m on eestlaste Kaspar Taimsoo nimel. Tänane Guinnessi raamatus fikseeritud rekord 7.02 on samuti eestlase Andrus Aasamäe nimel.

Samal teemal

10.09.2015
ÕHTULEHE VIDEO ja GALERII | Eesti fännid piirasid inimketiga Arena Riga ümber
07.09.2015
ÕHTULEHE VIDEO | Kaspar Taimsoo jääb kodus hätta lillede paigutamisega: pole rohkem vaase lihtsalt veel tekkinud!
07.09.2015
GALERII | Pronksi võitnud neljapaat jõudis Eestisse!
07.09.2015
Püha lehm lüpsis hooajast maksimumi