Kummuli.Foto: ANDER GILLENEA
17. september 2015, 23:28

NII SEE JUHTUS | Sport 17. septembril: Gasol viskas Hispaania finaali, Klavan ja Augsburg jäid Bilbaole alla (1)

Vahva spordipäev nii vingelt ei lõppenud, sest jalgpalli Euroopa liigas kaotas Ragnar Klavani koduklubi Augsburg 1:3 Bilbao Athleticule, Sergei Zenjov (Qabala) viigistas 0:0 Thessaloniki PAOKiga. Õhtu lõpetas vägev korvpall, kus Hispaania alistas 80:75 lisaajal Prantsusmaa ning jõudis finaali. Mida põnevat mänguõhtu veel pakkus, vaata meie lõppenud ülekandest!
00:22
00:10
KORVPALLI EM

METSIK! See on metsik! Kuigi Claver teeb Batumile kolmeseüritusel vea, eksib prantslane kõigil kolmel vabaviskel ning see mäng on juba läinud. Kirsiks tordil möirgab Gasol järjekordsel pealtpanekul. 80:75, Hispaania on tõusnud tuhast ning on jõudnud EMil finaali!

00:03

Pau Gasol on loom! 18 sekundit enne lõppu paneb hispaanlane, kes visanud selles kohtumises 38 punkti (!) massiivse donki! Isegi pallid kardavad teda! Hispaania juhib 78:75! Milline tagasitulek!

23:59
23:57

Ja täpselt nii lahkub Augsburg Baskimaalt: vaatamata Altintopi kiirele avaväravale ning meeletutele rünnakutele, jääb Ragnar Klavan ning Augsburg esimeses euromängus 1:3 alla Bilbao Athleticule.

23:54

Ning mis sellest, et Augsburgil on loendamatu hulk võimalusi olnud ja ainuüksi Herrerini tuleb meeskond pitsade ja hot dogidega tänama - Bilbao leiab endas jõu ning kapten Susaeta pommitab Augsburgi juba ribadeks: 3:0. Augsburgi kaitse on väsinud.. Ragnar on väsinud..

23:49

Kohtumise lõpuni on 5 minutit ning seis pole mitte roosiline: Augsburg taga 1:2.

23:46

USKUMATU, mida teevad Hispaania ja Prantsusmaa! Rodriguez viib 16 sekundit enne lõpuvilet hispaanlased 2 punktiga ette, võetakse mõttepaus, mille järel tabab Batum kolmese! 14 sekundit enne kohtumise lõppu on tablool lõpuks ometi viigiseis 66:66! See ka püsib ning kohtumine läheb lisaajale! Ja võitja pääseb finaali!

23:39

Prantsusmaa on nüüd juba kergelt hädas: 3 minutit enne lõppu on Hispaania vaid ühe punkti kaugusel ning prantslased on kaotamas kahte pikka: nii Gobert'l kui Lauvergne'l on neli viga.

23:32

Ja jälle mängitakse Klavan üle! Susaeta triblab esmalt temast ning hilinemisega kasti jõudnud Augsburgi mängijatest mööda ning jälle on Aduriz see, kes kõmmutab! 1:2 on Augsburg jäänud taha. Kus on see kiirus ja sitkus, mis esimesel poolajal lõõmas?

23:26

Kuigi vahepeal läks Lille'is juba löömaks ning Ribasi nägu oli verine, on mehed jätkuvalt platsil ning mänguvalmis. Mängu lõpuni 7 minutit ning olgugi et Prantsusmaa läks kolmandal veerandil 11 punktiga ette, pole Hispaania veel alla andnud. 58:52 Prantsusmaa ees.

23:20

Vot nii kõrgele hüppab Aduriz, Klavan kahjuks nii taevasse kerkida ei suutnud.

23:18

Aiaiaiai! 1:1. Klavani poolt jälgitud Aduriz saab nurgalöögijärgses olukorras palli otse pea peale ning eestlane ei jõua silmagi pilgutada, kui pall juba väravas on. Muidugi, Aduriz on kui känguru - hüppevõime on fantastiline.

23:10
22:57
22:47

33:32 on Prantsusmaa poolfinaalis poolajaks ühega ees ning teame, milles põhjus: hispaanlastel õnnestunud 12 kaugviskest vaid 3! Gasol toonud 13 punkti, prantslaste liidrid De Golo ja Gelabale 7.

22:42

Selline nägi välja Augsburgi väravapidu:

Millele eelnes selline värav:

22:40

Pool tundi on Baskimaal pall mängus olnud ning Augsburg muudkui pressib. Ühtepanu on võimalused Altintopil ja Dong-Wonil, kuid veel seda järgmist väravat ei tule.

22:23

Ja Augsburg on läinud 1:0 juhtima! ALtintop teeb enne õnnestumist 3 pealelööki, kuid neljas on juba kõige täpsem!

22:20

Pau Gasol teeb jälle "oma" mängu - esimese veerandiga on ta toonud Prantsusmaa vastu EMi poolfinaalis 10 punkti. Hispaania aga taga 17:20.