NII SEE JUHTUS | Sport 17. septembril: Gasol viskas Hispaania finaali, Klavan ja Augsburg jäid Bilbaole alla (1)

Õhtuleht.ee, 17. september 2015 23:28
Kummuli.Foto: ANDER GILLENEA
Vahva spordipäev nii vingelt ei lõppenud, sest jalgpalli Euroopa liigas kaotas Ragnar Klavani koduklubi Augsburg 1:3 Bilbao Athleticule, Sergei Zenjov (Qabala) viigistas 0:0 Thessaloniki PAOKiga. Õhtu lõpetas vägev korvpall, kus Hispaania alistas 80:75 lisaajal Prantsusmaa ning jõudis finaali. Mida põnevat mänguõhtu veel pakkus, vaata meie lõppenud ülekandest!
00:22
00:10
KORVPALLI EM

METSIK! See on metsik! Kuigi Claver teeb Batumile kolmeseüritusel vea, eksib prantslane kõigil kolmel vabaviskel ning see mäng on juba läinud. Kirsiks tordil möirgab Gasol järjekordsel pealtpanekul. 80:75, Hispaania on tõusnud tuhast ning on jõudnud EMil finaali!

00:03

Pau Gasol on loom! 18 sekundit enne lõppu paneb hispaanlane, kes visanud selles kohtumises 38 punkti (!) massiivse donki! Isegi pallid kardavad teda! Hispaania juhib 78:75! Milline tagasitulek!

23:59

23:57

Ja täpselt nii lahkub Augsburg Baskimaalt: vaatamata Altintopi kiirele avaväravale ning meeletutele rünnakutele, jääb Ragnar Klavan ning Augsburg esimeses euromängus 1:3 alla Bilbao Athleticule.

23:54

Ning mis sellest, et Augsburgil on loendamatu hulk võimalusi olnud ja ainuüksi Herrerini tuleb meeskond pitsade ja hot dogidega tänama - Bilbao leiab endas jõu ning kapten Susaeta pommitab Augsburgi juba ribadeks: 3:0. Augsburgi kaitse on väsinud.. Ragnar on väsinud..

23:49

Kohtumise lõpuni on 5 minutit ning seis pole mitte roosiline: Augsburg taga 1:2.

23:46

USKUMATU, mida teevad Hispaania ja Prantsusmaa! Rodriguez viib 16 sekundit enne lõpuvilet hispaanlased 2 punktiga ette, võetakse mõttepaus, mille järel tabab Batum kolmese! 14 sekundit enne kohtumise lõppu on tablool lõpuks ometi viigiseis 66:66! See ka püsib ning kohtumine läheb lisaajale! Ja võitja pääseb finaali!

23:39

Prantsusmaa on nüüd juba kergelt hädas: 3 minutit enne lõppu on Hispaania vaid ühe punkti kaugusel ning prantslased on kaotamas kahte pikka: nii Gobert'l kui Lauvergne'l on neli viga.

23:32

Ja jälle mängitakse Klavan üle! Susaeta triblab esmalt temast ning hilinemisega kasti jõudnud Augsburgi mängijatest mööda ning jälle on Aduriz see, kes kõmmutab! 1:2 on Augsburg jäänud taha. Kus on see kiirus ja sitkus, mis esimesel poolajal lõõmas?

23:26

Kuigi vahepeal läks Lille'is juba löömaks ning Ribasi nägu oli verine, on mehed jätkuvalt platsil ning mänguvalmis. Mängu lõpuni 7 minutit ning olgugi et Prantsusmaa läks kolmandal veerandil 11 punktiga ette, pole Hispaania veel alla andnud. 58:52 Prantsusmaa ees.

23:20

Vot nii kõrgele hüppab Aduriz, Klavan kahjuks nii taevasse kerkida ei suutnud.

23:18

Aiaiaiai! 1:1. Klavani poolt jälgitud Aduriz saab nurgalöögijärgses olukorras palli otse pea peale ning eestlane ei jõua silmagi pilgutada, kui pall juba väravas on. Muidugi, Aduriz on kui känguru - hüppevõime on fantastiline.

23:10
22:57
22:47

33:32 on Prantsusmaa poolfinaalis poolajaks ühega ees ning teame, milles põhjus: hispaanlastel õnnestunud 12 kaugviskest vaid 3! Gasol toonud 13 punkti, prantslaste liidrid De Golo ja Gelabale 7.

22:42

Selline nägi välja Augsburgi väravapidu:

Millele eelnes selline värav:

22:40

Pool tundi on Baskimaal pall mängus olnud ning Augsburg muudkui pressib. Ühtepanu on võimalused Altintopil ja Dong-Wonil, kuid veel seda järgmist väravat ei tule.

22:23

Ja Augsburg on läinud 1:0 juhtima! ALtintop teeb enne õnnestumist 3 pealelööki, kuid neljas on juba kõige täpsem!

22:20

Pau Gasol teeb jälle "oma" mängu - esimese veerandiga on ta toonud Prantsusmaa vastu EMi poolfinaalis 10 punkti. Hispaania aga taga 17:20.

22:15
VÄIKE VAHEKOKKUVÕTE
22:12
22:05
21:54

Ja esimene eestlane tänases Euroliigas on lõpetanud! Qabala viigistab 0:0 Thessaloniki PAOK-iga ning teenib ühe punkti! Zenjov on aga tubli, meelitades vastastelt välja ka kaks kollast kaarti. Kuidas läheb Ragnar Klavanil?

21:45
20:34

Ärevad hetked Bakuus, kus Qabala mängimas PAOKi vastu euromängu: Zenjov meelitab Rodrigueselt kollase kaardi, kuid saab ise tugeva kõksu. Arstid peavad Eesti koondislast tohterdama, kuid midagi hullu õnneks siiski pole. Seis 0:0, mängitud pool tundi.

20:18

Vahetult enne puhkepausile minekut jäi Eesti naistekoondis vahva poolaja järel siiski Serbia vastu 0:1 kaotusseisu. Teine poolaeg on käimas ning Õhtulehe otseülekanne jätkub!

18:58

Eesti naiste jalgpallikoondis kohtub EM-valiksarja avamängus Serbiaga. Kohtumist vaata Kaspar Koorti lõbusa kommentaari saatel ikka Õhtulehest!

18:57

Oih! Läti püüdis, mis üritas, kuid Kreeka võidab viimase veerandaja 37:29 (!) ning võidab kokkuvõttes tulemusega 97:90 EMil 5. koha! Läti peab 7.-8. koha matšis võitlema Itaalia-Tšehhi mängu kaotajaga lisavalikturniiri pääsme nimel.

18:26

16:27
SUUSATAMINE
15:59

Prantsusmaa jalgpalli kõrgliigaklubi Lille'i kapten Rio Mavuba on elevuses. Aga mitte ainult sellepärast, et hooaeg on tuure kogumas, vaid seetõttu, et korvpalli EM ta kodulinna külastab.

15:46

Mõnikord tekib vast kõigil tunne, et isegi käerauad ei takistaks Serbia korvpallikoondise Miloš Teodosicit. Klubikorvpalli Moskva CSKA-s mängival 28aastasel mängujuhil on käsil fantastiline EM-finaalturniir, kus ta meeskonna poolfinaali vedanud on.

15:22

Euroopa korvpallimeistrivõistlustel ainult ühe mängu kindlalt võitnud, kuid ometi poolfinaali marssinud Leedu oli eile hilisõhtul teatavasti lisaajal 95:85 parem Itaaliast. Leedu peatreener Jonas Kazlauskas tunnistas, et seekord mindi hea rünnakuga meeskonna vastu väljakule põhimõttega "visake palju tahate, meie viskame teist rohkem".

15:00
PURJETAMINE

Hiinas jätkub ISAF Purjetamise Maailma Karika Qingdao etapp. Seni peetud nelja sõidu kokkuvõttes on Karl-Martin Rammo hoidmas 31. kohta. Tänane 4-6 m/s puhunud lõunatuule ja tugeva hoovuse saatel kulgenud võistluspäev oli Laser Standard klassis seilavale Karl-Martin Rammole (ROPK/TJK) keeruline. Esimeses sõidus finišeeris meie sportlane 22. kohaga, kuid teises sai kirja diskvalifitseerimise ning peab praegu leppima 31. asetusega. Liidriks on tõusnud Suurbritannia purjetaja Lorenzo Chiavarini.

14:26

Korvpalliliiga NBA tähtmängija Stephen Curry sai juba kolmandaks USA tippsportlaseks, kes tehingu käigus maailmakuulsa Under Armouri osakuid teenis.

13:34
UJUMINE

هذا إنسان أم سمكة؟

Posted by Sport360 Arabiya on Sunday, 2 August 2015
12:41

Kui spordivõistlustel kasutatakse väljendeid "kohvreid pakkima" või "koju sõitma" kaotajate puhul, siis täna peab olema ettevaatlik: Kreeka - Läti ning Tšehhi - Itaalia matšide võitjate jaoks on finaalturniir lõppenud.

12:02

Endine Manchester Unitedi ründetäht Ruud van Nistelrooy usub, et teismeline Anthony Martial võiks olla meeskonna tipuründaja Wayne Rooney asemel.

11:46

11:25

Jalgpalli meistrivõistluste liider FC Flora võttis teisipäeval Hiiu staadionilt kaasa väärt 2:0 võidu Nõmme Kalju vastu. Esiväravavaht Mait Toom võttis sealt aga kaasa 45 minutit ja põlvevigastuse, mis ta platsilt eemal hoiab. Kes võtab pidupäeval kindad üle?

10:48

10:35

Lasnamäe kunstmuru­staadionile sammub päevinäinud riietuses suure matkakotiga mees. Pealtvaatajad arutavad, mida see bomž siit otsib, teadmata, et vahva tegelane on näinud viimastel aastatel rohkem kui nemad terve elu jooksul kokku.

09:57

Kuigi eile hilisõhtul lõppes Avis Raplal alles mäng, siis täna varahommikul võeti suund juba Põhja-Rootsi Lulea poole!...

Posted by Rapla korvpallimeeskond on Wednesday, 16 September 2015
09:45

Eesti naiste jalgpallikoondis alustab täna Tartus Serbia vastu uut EM-valiktsüklit. Peatreener Keith Boanase sõnul rahuldab meie naiskonda Serbia vastu vaid võit.

09:20
VÕRKPALL

Miks valmistuv Eesti võrkpallikoondis veetis kaks ja pool nädalat Lubini rahus ja vaikuses. Tänasega saab Poola kaevanduslinna idüll aga otsa – meeskond lendab Brüsselisse, kus mängitakse kontrollmatše Belgiaga, ning pühapäeval naastakse kodumaale.