Jalgpall

Aivar Pohlak: plaanitav eurosari tagab vähemalt ühele Eesti vutiklubile alagrupiturniiri (1)

Ott Järvela, 17. september 2015 10:42
Eesti Jalgpalli Liidu president Aivar Pohlak. Taustal Eesti meistrile ettenähtud rändkarikas. Klubi, kes selle 2017. aastal võidab, saab suure tõenäosusega kindel olla eurosarja alagrupiturniiril osalemises.Foto: LAURA OKS
Maltal toimunud Euroopa jalgpalliliidu (UEFA) töönõupidamisel arutasid vutijuhid muude teemade hulgas ka Meistrite ja Euroopa liiga kõrvale kolmanda eurosarja loomist, mille sihtgrupiks oleksid eelkõige väikesemad jalgpalliriigid, sealhulgas Eesti.

Koosolekult meediasse imbunud teadete kohaselt oleks võistlus mõeldud neile klubidele, kes jäävad toppama Meistrite ja Euroopa liiga eelringidesse. Kellele täpselt, mis oleks iga riigi kvoot ja muud detailid veel selged pole.

Samal teemal

Õhtuleht uuris nõupidamisel osalenud Eesti Jalgpalli Liidu (EJL) presidendilt Aivar Pohlakult, kas kolmanda eurosarja võimalik loomine tähendaks, et Eesti klubi(de)l on samuti võimalus sügiseti alagrupiturniiri kogeda?

"Jah, uue võistlussarja peamine mõte on anda vähemalt ühele klubile igast riigist võimalus osaleda klubivõistluste grupiturniiril kuni jõuludeni ja parimatele sealt edasigi. Tegelesime Maltal asja tööversiooniga, mistõttu üksikasjdest on vara kõnelda, aga juba praegu võib öelda, et tegemist on olulise arenguga Eesti mõõtu jalgpallimaa jaoks, mis loob Euroopa klubijalgpalli püramiidi loogilise senipuuduva vahekihi," lausus Pohlak.

Loodaval võistlusel nime veel ei ole. Esimene võimalus selle käivitamiseks avaneb hooajal 2018-19, sest UEFA praegune teleõiguste leping lõpeb hooajaga 2017-18.

Seega võib 2017. aasta Eesti meistritiitel omandada erakordselt suure tähtsuse, sest selle võitjale võib olla tagatud koht loodava eurosarja alagrupiturniiril. Tõsi, süsteem võib osutuda ka selliseks, kus alagrupiturniirile pääsev klubi selgub muude parameetrite kui eelmise hooaja tšempionaat põhjal. Aga kõige loogilisem variant tundub, et see privileeg antakse riikide meisterklubidele.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee