Korvpalli EM 2015

TIIT SOKU KOKKUVÕTE EMist – miks mõnigi Eesti koondise korvpallur pingile kukkus (9)

Ville Arike, 18. september 2015, 07:00
RIIAS: Tiit Sokul oli esimestel päevadel palju peamurdmist, edaspidi natuke vähem.Foto: Aldo Luud

Eesti korvpallikoondise jaoks on Euroopa meistrivõistlused juba üle nädala ajalugu. Peatreener Tiit Sokk on saanud emotsioonidel jahtuda lasta ja hindab Õhtulehe palvel iga mängija panust. Sissejuhatuseks ka meeskonnast üldisemalt.

Sokk on abitreeneritega asjad läbi arutanud ja tõdeb, et ühest põhjust kahe esimese mängu kaotustel ning sellele järgnenud "ärkamisel" pole. Nagu edasised mängud näitasid, siis Tšehhi lihtsalt ongi praegu tugev, kus Euroopa absoluutsel tipptasemel mängujuht ja tsenter. "Võib-olla keskendusime kahele suurele staarile Satoranskyle ja Veselyle liialt – tihtipeale on parem lasta neil oma ära teha ja hoolitseda, et kõrvalt palju punkte ei tuleks," arutleb Sokk tagantjärele.

Ja siis kohtumine Belgiaga, mille kohta ta ohkab: "See ainus mäng, mis ülimalt-ülimalt hingele jäi. Kui mängiksime nendega kümme korda, pakun lõpptulemust üsna võrdseks. Kuid esiteks suurenes pärast kaotust surve. Teiseks alustasime uue põhiviisikuga, et mõni mees lõplikult mängu tõmmata, ent seetõttu läks algus nagu läks. Kolmandaks ei õnnestunud "hoolealuste" vahetamisele orienteeritud kaitsetaktika.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

21. november 2015, 15:54
VIDEO | VÕIGAS! Kobe Bryant murdis Leedu staarmängija käeluu
7. oktoober 2015, 07:00
Tanel vs Sten-Timmu Sokk, 5. VAATUS!
29. september 2015, 15:43
ÕHTULEHE VIDEO | Sten-Timmu Sokk Kalev/Cramoga liitumisest: umbropsu ei saa midagi teha!
28. september 2015, 20:15
Kuhu siirdub Kangur? Itaalia ajaleht: tagasi Varesesse!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee