Jalgrattasport

Lätlased küll himustasid, aga 18. Tartu Rattamaratonil võit jäi ikka Eestisse 

Toimetas Viljar Voog, 20. september 2015, 14:57
Peeter TarvisFoto: Ardo Saks
Täna toimunud 18. Tartu Rattamaratoni võit jäi pärast aastast vaheaega taas Eestisse, kui teistele jäi püüdmatuks Peeter Tarvis. Lõpus ette jäänud viieliikmelises pundis mängisid eestlased üle lätlased ja Tarvis tõmbas kõige pikema kõrre.

"Sõit oli alguses üks suur passimine mitukümmend kilomeetrit. Aga kui Gert Jõeäär distantsi keskel ründama hakkas, siis tõmbasime mõne mehega talle sappa ja püüdsime selle rünnaku ära kesta," kirjeldas võidumees sõidu käiku.

"Viimases osas sai selgeks, et lätlased väga tööd ei taha teha. Pidime eestlastega koostööd tegema," sõnas kolmanda koha saanud Caspar Austa. "Kui meie Peeter Tarvisega korra ründasime, siis sain aru, et Gert on meie mees. Tema jäi lätlastega maha ja ei tõmmanud järgi," lisas Austa.

Lõputõusul ründas Tarvis ja keegi talle enam järgi ei läinud. "Kartsime Sorokini lõppu. Gert ründas mitu korda, aga Sorokin hüppas talle alati sappa. Minu otsustav rünnak tuli Sorokini selja tagant ja ta ei saanud mulle kohe järgi. Caspar aitas ka pisut kaasa, et üksinda minema saaksin," ütles Tarvis.

Tarvist ei püüdnud lõpuks enam keegi ja teised mehed jagasid omavahel ülejäänud poodiumikohad. Läti maastikuratta tänavune meister Arnis Petersons tuli teiseks, Caspar Austa kolmandaks. Palju kardetud Sorokin, kes vahefinišites tugevat sprindikiirust näitas, oli lõpuks neljas.

"Minu kõvem külg on finiš ja selle peale ma ka mängisin. Aga rada ei olnud päris minu stiilis. Meenutas rohkem maanteesõitu. Olen rohkem harjunud raske maastikuga ja täna oli rada päris kiire," kommenteeris Petersons.

Naiste arvestuses võitis Liisa Ehrberg.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee