Hispaania alistas LeeduFoto: EMMANUEL DUNAND
Korvpalli EM 2015
20. september 2015, 22:02

Korvpalli Euroopa meistriks krooniti Hispaania, kes alistas Lille'is toimunud finaalis 80:63 Leedu meeskonna. Kohtumist algusest peale domineerinud Hispaania võitis viimati 2011. aastal. Pronksmedali sai kaela Prantsusmaa.

Hispaania läks juba avaveerandi esimese kolme minutiga mindi 8:2 ette ning Leedut kordagi lähemale ei lastud. Hispaania liider Pau Gasoli taltsutamisega hakkama ei saadud - finaalturniiri parimaks mängijaks valitud katalaan tõi täna 25 punkti ning 12 lauapalli. Sergio Llull panustas võitu 12 punkti ning Rudy Fernandez, kes sai kolmandal veerandil obaduse selga ja pidi platsilt lahkuma, 11 silma.

Viimati 2003. aastal Euroopa meistriks kroonitud leedukad pääsesid finaali ka eelmisel EM-il 2013. aastal, kui otsustavas mängus jäädi Prantsusmaale alla 80:66. Seegi kord jäi leedukate panusest väheseks: parimad olid 13 punktiga Mantas Kalnietis ja Renaldas Seibutis, turniiri sümboolsesse viisikusse valitud liidri Jonas Valanciunase arvele jäi kõigest 10 punkti ja 9 lauapalli.

Turniiri sümboolne koosseis: Jonas Maciulis (Leedu), Jonas Valanciunas (Leedu), Nando De Colo (Prantsusmaa), Pau Gasol (Hispaania), Sergio Rodriguez (Hispaania),