TŠEMPION: Hispaania korvpallikoondis krooniti nelja-aastase pausi järel ­ taas Euroopa meistriks. Keskel meeskonna liider Pau Gasol. Foto: AFP/Scanpix
Korvpalli EM 2015
21. september 2015, 07:00

Korvpalli Euroopa meistrivõistluse finaalis alistas Hispaania 80:63 Leedu

Hispaania parandas mullused vead

Aasta eest kodusel ­MM-finaalturniiril veerandfinaalis Prantsusmaale kaotanud Hispaania korvpallikoondis parandas EMil mullused vead – Prantsusmaa ­alistati poolfinaalis ning finaalis pühiti Leeduga põrandat. Tasuks sätendav kuldmedal!

Reedeses poolfinaalis Serbiast 67:64 jagu saanud Leedu tuli finaali autsaiderina ning Hispaania kinnitas säärast jõudude vahekorda lahtihüppest alates. Avaveerand võideti 19:8 ning kuigi poolajaks oli Hispaania edu tänu Jonas "Eesti alistaja" Maciulise viimase sekundi kolmesele "vaid" 41:33, ei tekkinud võitjas kordagi sisulist kahtlust.

Matši jooksul mitte kordagi eduseisu omanud Leedu proovis ja punnis, aga kohe, kui lootus tekkis, kustutas Hispaania selle armutult. Kui pingelised matšid kestavad kahe tunni kanti, siis EM-finaal oli läbi tunni ja 40 minutiga. Töö kiire, eeskujulik ja meisterlik.