Spordivaria

Endised ja praegused tippsportlased saavad hariduse omandamiseks 21 000 eurot (3)

Toimetas Sander Jürjens, 22. september 2015, 16:55
Purjetaja Ingrid PuustaFoto: TEET MALSROOS
Eesti endiseid ja praeguseid tippsportlasi toetatakse käesoleva aasta teisel poolaastal kõrg- ja kutsehariduse omandamisel 21 000 euroga.

Haridusstipendiumite komisjoni liikme, Haridus- ja Teadusministeeriumi (HTM asekantsler Madis Lepajõe sõnul on toetusmeede kindlasti vajalik. "On palju sportlasi, kes tippspordile pühendudes ei saa igapäevaselt õppetöös osaleda. Eestis on kõrg- ja kutsehariduse omandamine üldjuhul tasuta, kuid individuaalprogrammi alusel õppijatel tuleb sõltuvalt edasijõudmisest osa õppemaksust siiski endal katta. Sportlaste panust Eesti riigi tutvustamisel maailmas on raske üle hinnata. Üks võimalus Eestit väljapaistvalt esindanute tänamiseks on nende toetamine haridustee jätkamisel. See loob sportlastes kindlustunde ja teadmise, et sportlaskarjääri lõppedes on nad võrdses olukorras teiste tööturule sisenejatega," selgitas Lepajõe.

Samal teemal

Eesti Olümpiakomiteepresident Neinar Seli tänab HTMi pikaajalise koostöö eest ja loodab, et sellises formaadis tippspordi toetamist jätkatakse ka tulevikus. "Spordis tipptasemel konkurentsi jõudmiseks ja tipus püsimiseks on sageli ainus lahendus see, et kogu sportlase energia ja tähelepanu on suunatud spordile. Sageli jääb sportlastel aga teatud perioodil hariduse või elukutse omandamine tahaplaanile või lükkuvad üldse kaugemasse tulevikku. Käesolev haridusstipendium on mõeldud just sellise olukordade leevendamiseks ja sportlastele tuleviku osas kindlustunde loomiseks," rääkis Seli.

2015. aasta sügissemestri stipendiaadid on: Mario Saunpere (sulgpall), Ingrid Puusta (purjetamine), Henri Roihu (purjetamine), Marek Peeba (veemoto), Jaak Mae (suusatamine), Kaarel Nurmsalu (kahevõistlus), Klen-Kristofer Kaljulaid (judo), Meelis Kiisk (laskmine), Tanel Paabo (karate), Meril Beilmann (laskesuusatamine), Valentin Bassov (veemoto), Gaia-Marianna Salm (epeevehklemine), Kätlin Tõllasson (kergejõustik), Kaur Kuslap (sõudmine), Rasmus Haugasmägi (veemoto), Sirli Hanni (laskesuusatamine), Kristen Kivistik (jalgrattasport), Toomas Kollo (suusatamine), Markus Puusepp (orienteerumine), Markus Leemet (kergejõustik), Sten-Erik Anderson (sõudmine), Julia Soboleva (laskmine), Raine Kaljumäe (sulgpall), Egert Põldma (golf), Jan Treier (laskesuusatamine), Merike Õun (sporditöötaja), Tanel Laanmäe (kergejõustik), Saimon Sutt (korvpall).

Stipendiaadid valis välja EOK stipendiumikomisjon koosseisus Madis Lepajõe ja Epp Rebane Haridus- ja Teadusministeeriumist, Tõnu Seil Kultuuriministeeriumist, Ants Veetõusme Eesti Akadeemilisest Spordiliidust ning Neinar Seli, Martti Raju ja Siim Sukles Eesti Olümpiakomiteest.

3 KOMMENTAARI

m
mumm 22. september 2015, 20:01
kas ka need tippsportlased, kes juba omandasid haridust omal jõul nagu normaalsed inimesed, saavad toetus tagantjärele?
d
Dj 22. september 2015, 19:15
Küllap see seinar neli ka varsti syydistuse saab. Sportlastele haridus? Miskipärast ameerikas korvpallurid ja ameerika jalgpallurid suudavad hariduse omandada, siin mingid u-kategooria kabetajad ja purjetajad aga ei saa ja on 34 eluaastani tulevikulootused
Loe kõiki (3)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee