Tänane nullimäng oli Mihkel Aksalule liigahooaja 14. Foto: STANISLAV MOSHKOV
23. september 2015, 18:54

Mihkel Aksalu hoidis Soome vutikuninga kuival, SJK astus sammu tiitli suunas!

Eesti koondise väravavahi Mihkel Aksalu järjekordne nullimäng aitas SJK Soome kõrgliigas ülitähtsa 3:0 võiduni HJK üle.

Vasakkaitsja Timo Tahvanainen viis 4311 pealtvaataja ees SJK juba 17. minutil juhtima. Kuigi HJK domineeris kergelt kohtumise kulgu, mindi 15minutilisele mõttepausile kodumeeskonna 1:0 eduseisus.

Teine kolmveerand tund osutus SJK jaoks aga eriti õnnelikuks, sest 55. minutil duubeldas 18aastane Allan võõrustajate eduseisu otse nurgalöögist. Kamerunlase Ariel Ngueukami 65. minuti värav viis SJK Soome jalgpalli viimase kuue aasta valitseja vastu 3:0 juhtima ning sellega oli mäng sisuliselt tehtud. Rohkem väravaid Seinäjokil täna õhtul ei löödud.

Tänane kaotus tähendab seda, et HJK on sel hooajal 12 võõrsilmängust võitnud vaid kaks. Viiki on võõral väljakul mängitud viiel korral.

Kolm võidupunkti otsese tiitlirivaali vastu kergitas SJK neli vooru enne meistrivõistluste lõppu tabeli (vt allpool) tippu ning suurimaks tiitlisoosikuks. Lähim jälitaja, Rovaniemi Palloseura jääb maha ühe punktiga ning HJK kuuega. Tõsi, tiitlikaitsjal on üks mäng vähem peetud.

Mullu Soome liigas hõbeda võitnud SJKl seisavad ees mängud HIFKi, Ilvese (kodus), Turu Interi ja Jaroga (kodus).