Levadia mängis Kalju vastu edu maha ning andis tiitlivõitluses kõik trumbid Florale (3)

Ott Järvela, Kadrioru staadion, 26. september 2015, 18:21
Kristo Tohver näitab Levadia keskkaitsjale Artjom Artjuninile punast kaarti. Samast olukorrast määratud penaltist lõi Hidetoshi Wakui 1:1. Peagi lisas Tarmo Neemelo 2:1 värava. Laura Oks
Jalgpalli Eesti meistriliiga 31. vooru keskses mängus kaotas tiitlikaitsja Tallinna FC Levadia Kadriorus 1:0 eduseisust 1:2 Nõmme Kaljule. Pöördepunktiks oli 77. minut, kui Levadia jäi arvulisse vähemusse ja Kalju teenis penalti, millest mänguseis viigistati.

Tabelis edestab täna varem Viljandi Tulevikust 1:0 jagu saanud Flora nüüd Levadiat kuue punktiga. Tõsi, omavaheline mäng on pidamata, aga trumbid kõik siiski Flora käes, sest tabeliseis on: Flora 72, Levadia 66, Kalju 60.

Kumbki meeskond ei läinud mängule parimas rivistuses: Levadialt on puudu mängukeelu all olevad Sergei Pareiko ja Taavi Rähn ning vigastatud Artjom Rahmanov. Kogenud Dmitri Kruglov alustas matši üllatuslikult vahetuspingilt, põhjuseks mitte vigastus, vaid peatreener Marko Kristali otsus.

Kaljul oli puudu Erik Listmann, kelle poolt tavapäraselt täidetud KTM-koha algkoosseisus paikas Sören Kaldma. Koosseisus polnud üldse Vladimir Voskoboinikovi kunas Tarmo Neemelo, Joel Lindpere ja Eino Puri alustasid vahetuspingilt.

Esimene pooltund oli üpris sündmuste vaene. Levadia proovis kõrge pressiga Kaljut verest välja lüüa, aga nõmmekate kaitsjad ei lasknud end sellest ülearu häirida. Matši esimene suur väravavõimalus avanes 31. minutil Tarmo Kingil, kes lõi pärast Siim Lutsu madalat ja teravat söötu mõne meetri pealt mitu meetrit üle. Kalju vastas samasuguse kingitusega 40. minutil, kui lähidistantsilt löögile pääsenud Hidetoshi Wakui palli napilt Priit Pikkeri valvatud värava postist mööda veeretas.

Väravata avapoolaeg ei jäänud. 43. minutil sisenes Kink hoogsa soolo järel vasakult trahvikasti, andis terava söödu värava ette, kus teisipäeval ajateenistusse siirdub Ilja Antonov varba vahele pani ja Levadia umbes 850-pealise publiku ees juhtima viis.

Teiseks poolajaks saatis Kristal keskväljale Kruglovi, kes vahetas välja Kaspar Mutso. Tulevärgiks läks kohe, sest Kalju kaitseliin oli täitsa soss ja kohati suisa apaatne. 47. minutil purjetas läbi Kalju kaitse Luts trahvikasti ja lõi posti. Kalju esitus oli jätkuvalt loid, ent Levadia ei suutnud pingeid maandavat teist värava lüüa.

Oivaline võimalus avanes 69. minutil Kingil, kes sattus karistusalas üks-üks olukorda, aga hakkas konksutama, mis lubas Alo Bärengrubil sekkuda ja klaarida. Kui ise ei löö, lüüakse sulle, ütleb jalgpalliklišee, mis Kadriorus ka realiseerus.

Kohe järgmisel Kalju rünnakul kukkus Ats Purje pealelöök latti. 76. minutil pidi Pikker tõrjuma sama mehe terava löögi, aga peagi seisis Levadia puurivaht silmitsi penalti, sest 77. minutil maadles Artjom Artjunin karistusalas pikale Neemelo. Artjunin sai sealt oma teise kollase kaardi ja jättis tiitlikaitsja ka vähemusse.

Wakui realiseeris kindlalt penalti. 1:1 seisul pidi Levadia võtma riske, sest viigil ja kaotusel polnud nende jaoks suurt vahet. See omakorda jättis Kaljule rünnakul rohkem ruumi ja ühel kontral tsenderdati pall Neemelole, kelle kaunis pealöök tõi Kaljule 2:1 võidu, mis muutis Levadia tiitlilootused väga kasinaks.