SADA: Võidumeeste Mitsubishil ilutses Tartu rallil Marek Sarapuu 100. ralli tähistamiseks number 100.Foto: Anni Õnneleid
Auto-Moto uudised
28. september 2015, 07:00

Rallimees Siim Plangi lõi Tartus neli kärbest ühe hoobiga

Rallivõit, kaks Eesti ja üks Läti meistritiitel. Kõlab nagu vahva nädalalõpp? Just säärase uhke kulminatsiooniga lõppes Siim Plangi ja tema kaardilugeja Marek Sarapuu jaoks laupäeval Tartu ralli.

Ülikoolilinnas ja selle lähiümbruses loogelnud võidusõit algas põnevalt. Ent Egon Kauri ja Rainer Ausi tehnilised rikked ning Roland Muraka ajakaotus kergitasid Plangi kolm katset enne ralli lõppu turvaliselt liidriks. Seega jäi Ausi katkestamiseni teist kohta hoidnud Plangil üle vaid auto finišisse tuua ning sellega sai rallimees suurepäraselt hakkama. Edu nii absoluutarvestus kui N4-klassis teise koha saanud Muraka - Kalle Adleri (Mitsubishi Lancer Evo X) ees oli lõpuks 38,6 sekundit. Esmakordselt ka Läti meistrivõistluste etapina sõidetud Tartu ralli kolmanda koha võitis Läti ekipaaž Jānis Vorobjovs - Andris Mālnieks, kes kaotasid võitjatele 1.32,4.

Plangi on Eesti meistrivõistluste absoluutarvestus võitnud viiest etapist kolm, N4-klassis viiest neli. Lõunanaabrite N4-klassi tšempionaadil pole Plangile tänavu üldse vastast leidunud. Maksimumpunktidest lahutab meie meest vaid hooaja avaetapi, Sarma ralli punktikatse võit.