Spordivaria

Võimas lõpuspurt - Kirill Kotšegarov võitis USAs täispika triatloni! (1)

Toimetas Ville Arike, 28. september 2015 09:47
Kirill Kotšegarov võitjana finišis.Foto: Fusion Sports Facebook
USAs peetud täispika triatloni MK-etapi Chattanooga Ironmani võitis jooksudistantsi viimastel meetritel konkurendist möödunud Kirill Kotšegarov. Võistluse kodulehe teatel oli tegemist ajaloo kõige tasavägisema Ironmaniga!

 

Kirill Kotsegarov wins the closest Ironman in history with a sprint finish in Chattanooga.

Posted by Fusion Sports US on 27. september 2015. a.

Samal teemal

Nii pika võistluse kohta harvanähtavalt tasavägisest heitluses läks veel jooksumaratoni viimasele kilomeetrile kolm meest koos, lõpusirgele jõudis Kotšegarov ameeriklase Matt Charaboti seljataga. Vahetult enne lõpujoont suutis ta aga konkurendist mööduda ja sai karjääri parima aja 8:08.32! Kaheksa sekundiga kaotas sakslane Stefan Scmid. Kotšegarov võitis elu teise Ironmani. Eesti sportlastest viimasena oli seda suutnud aga Marko Albert 2014. aasta märtsis Uus-Meremaal.

Pärast 3,8 km ujumisdistantsi oli Kotšegarov 27., kuid 180 km rattadistantsil tõusis ta kiirelt esikümnesse. Ta sai päeva paremuselt teise rattaaja ning jooksurajale jõudes jäi rohkem kui minuti kaugusele veel vaid jänki Eric Linkemann. Maratonijooks algab teatavasti alles pärast mitmekümne kilomeetri läbimist ning nii vajuski liider distantsi teisel poolel ära. Veidi hiljem jõudsid Kotšegarov ja Schmid ka vahepeal etteotsa rühkinud Charabotile järele. Vaata lõpuheitlust järgnevalt videolt!

 

Samal teemal

03.06.2016
HEA TÖÖ! Marko Albert tuli Ironmani EMil neljandaks
15.04.2016
DRAAMA! Vale pööre maksis Eesti triatleedile koha Hawaii Ironmanil: nutsin nagu väike laps
20.10.2015
Otepää valmistub tipptriatloniks
08.09.2015
Kirill Kotšegarov: olen endorfiinisõltlane, triatlon tekitab hea tunde