Olümpia

Rulasõit olümpiale? Aktivist: need, kes praegu Vabaduse väljakul rulatavad, oleksid ju potentsiaalsed OMil osalejad! (3)

Merili Luuk, 28. september 2015 16:45
Rulasõit Simple SessionilFoto: TEET MALSROOS

Eestis peetaval Euroopa suurimal ekstreemspordiüritusel Simple Session on aastaid nähtud rulaga trikitavad sportlasi. Võib-olla saab nende imenippe näha ka 2020. aasta Tokyo olümpiamängudel, sest mängude korralduskomitee tegi Rahvusvahelisele olümpiakomiteele (ROK) ettepaneku viie uue ala olümpiakavva võtmiseks ning just rulasport (nii tänava - kui pargisõit) on nende seas! 

Lõplikule sõelale oli jäänud kaheksa ala ning nendest viis said heakskiidu: pesapall/softpall, karate, rulasõit, sportlik seinalronimine ja surf, millel mängitaks välja kokku 18 medalikomplekti. Millised neist saavad ROKi lõpliku heakskiidu, selgub järgmise aasta augustis.

Simple Sessioni korraldaja Mario Kalmre sõnul on rulaspordi olümpialesaamisega tegeletud pikemat aega ning eeskuju on võetud jõudsalt taliolümpiale pürginud lumelauaspordist. „Sellest saadik, kui lumelaud olümpiale jõudis, on see organiseerimine hooti käinud. Rula oli näidisalana kavas ka suvel Nanjingis toimunud noorteolümpial,“ räägib ta. „Eks ROKil ongi selge soov olümpiat mitmekesistada, sest uue põlvkonna noored ei vaata enam nii palju telekat ning neid huvitavad aina vähem vanemad alad. Rula on vaatemänguline ning tõmbab publikut,“ sõnab ta.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

29.09.2015
Simple Sessionil nähtud rulasõit ühe sammu kaugusel olümpiast!
28.09.2015
Tokyo soovib oma olümpiale viit uut ala. Kuidas meeldib sportlik seinalronimine?
27.08.2015
VIDEO | Viiekordne Simple Sessioni võitja Drew Bezanson teeb peadpööritavaid trikke enam kui 10 meetri kõrgusel
12.08.2015
Tallinna külje alla kerkib Euroopa mastaapseim elamusspordikeskus

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee