Evald Tipneri karikas

Ott Järvela, 29. september 2015, 22:04
Tartu Welco ja Tallinna Flora mäng Evald Tipneri karikasarjas.Foto: Tartu JK Welco
Evad Tipneri karikasarja 1/16-finaalis alistas Eesti meistrivõistluste liider Tallinna FC Flora võõrsil suurte raskuste järel 2:0 II liigas (tugevuselt neljas liigatase) mängiva Tartu JK Welco. Kohtumist jälgis üle 700 pealtvaataja.

Tamme staadioni kitsal kunstmuruväljakul peetud kohtumises suutis Welco Flora kuival hoida 85. minutini, kui Rauno Sappinen realiseeris kohtunik Siim Rinkeni poolt määratud penalti, mis vähemalt Welco toetajatele (ja ka kõigile jalgpalliromantikutele) okka hinge jättis. Ka esmane videokordus ei andnud lõplikku selgust, kas penalti oli õige.

Enne seda oli Welco esitanud kangelasliku partii ja võitnud kõigi neutraalsete jalgpallisõprade südamed. Eesti hetke parima meeskonna vastu võitlesid Welco mängijad kõik olukorrad lõpuni ning õnne ja puurivaht Edgar Lehe kangelasliku partii toel püsis seis 0:0. Paar korda pääses Welco isegi täitsa asjalikult rünnakule.

Vahetusest sekkunud Sappineni penalti murdis Welco ning 91. minutil lõi Joseph Saliste 2:0, mis jäi ka lõppskooriks. Flora tagas koha 16 parema seas.

Jalgpallilahingut jälgis esialgsetel andmetel kohapeal 770 pealtvaatajat ning mõlema meeskonna fännirühmad andsid hagu nagu muiste.

Kui Karlsson Katuselt viibinuks Tamme staadionil, olnuks ta nirvaanas, sest kärtsu, mürtsu, pauku ja nalja sai lakkamatult. Welco poolt mängu reklaamimiseks kasutatud #tartupõleb oli igati asjakohane teemamärk. Jalgpalli- ja fännipeo lõppakordiks oli Welco ja Flora fännide ühine puntrakogunemine pärast lõpuvilet.

27. oktoober 2015, 15:53
JÄRELVAADATAV | Joel Lindpere kübaratrikk lõpetas Viljandi tuleviku karikasarjas
4. oktoober 2015, 15:59
JÄRELVAADATAV | Viljandi Tulevik sammus vägevalt Kaljule vastu!
1. oktoober 2015, 14:03
Tammeka peatreener Indrek Koser karikaloosist: selles mõttes läks hästi, et saime võrdväärse vastase
1. oktoober 2015, 13:39
Marko Kristal karikaloosist: kui oled kõva mees, siis pead ise võitma