Spordivaria

Reede õhtul jalgpall ETV-s ja võrkpall ETV2-s. Rivo Saarna selgitab, miks niipidi? (9)

Ott Järvela, 5. oktoober 2015, 13:12
Reede õhtul näeb ETV-st jalgpallimatši Inglismaa - Eesti ja ETV2-st võrkpallikohtumist Itaalia - Eesti.Foto: LAURA OKS
Reede õhtul kattuvad kahe Eesti pallimängukoondise lahingud, kui 21.45 algab jalgpalli EM-valikmatš Inglismaa – Eesti ja 22.00 võrkpalli EM-finaalturniiri kohtumine Itaalia – Eesti.

Jalgpallikoondist Wembley'l näeb ETV-s, võrkpallimatši ETV2-s. Õhtuleht uuris ERRi sporditoimetuse juhilt Rivo Saarnalt, millest tulenevalt kaks kohtumist kanalite, mille levialas erinevus puudub, vahel just niipidi jaotati?

Samal teemal

Saarna sõnul ei tasu sellest küsimusest otsida sisulist intriigi. "Tähtis on, et näitame mõlemat mängu. Eks võrkpalli EM-finaalturniiri korraldajate otsus ajastada Itaalia – Eesti mäng samale ajale Inglismaa-Eesti jalgpalliga paneb meie spordisõprade võimekuse, jälgida paralleelselt kaht olulist mängu, tõsisemalt proovile.

Ehkki varasema mänguajaga oleks itaallastel olnud võimalik seda kattuvust vältida, dikteerib Itaalia koondise mänguaegade valikut kodupublik nii saalis kui telerite ees. Meil jääb üle nentida, et järgmise aasta jalgpalli EM-finaalturniiri ja Rio de Janeiro olümpiamängude teleülekandeid silmas pidades, kus paralleelseid spordiülekandeid nii ETV, ETV2 kui ETV+ kanalil saab olema rohkem, on ettevalmistus mitme ekraani samaaegsel kasutamisel, ettevalmistus ja vajalik kogemus Eesti televaatajale.

Jalgpalli EM valikmänge oleme seni näidanud ETV kanalil. Hoiame seda joont valiksarja lõpuni. Ülekandele järgneb tolle päeva EM-valikmängude tipphetkede kokkuvõte – saade, mis samuti seni ainult ETV kanalil eetris olnud. Samuti sobib Inglismaa - Eesti jalgpallimatši algusaeg ETV programmi paremini.

Kõiki võrkpalli EM-finaalturniiri mänge, sh finaalmängu poleks meil Aktuaalse Kaamera algusaegadest lähtuvalt võimalik ETV-s näidata ka siis, kui EM-finaalturniiri avamängu ETV-sse ning Inglismaa-Eesti jalgpalli sellega seoses ETV2-te viiksime.

Võrkpalli EMi mängudest näitame ETV-s kolmandat alagrupimängu, pühapäeval 15.50, ülejäänud mängudele saab kaasa elda ETV2-s. Finaalile ka ETV+ kanalil," selgitas olukorda Saarna.

Jalgpallikoondise viimase valikmängu, esmaspäevase Eesti – Šveits ajal konflikti ei teki, sest võrkpalli EMil peetakse siis puhkepäeva.

9 KOMMENTAARI

v
velts 5. oktoober 2015, 18:37
jalkamehed on nagunii poolajaks (vähemalt) 0-2 taga, nii et võib rahulikult keskenduda võrkpallile, isegi kui ollakse geimidega 0-2 taga, kõike võib juhtuda, sest Võrkpall On Võrratu
m
Mro 5. oktoober 2015, 18:22
Võrkpall on hetkel tähtsam sest meeskond mängib em-il aga jalgpalli koondisel on sisuliselt kõik selged,et edasi nagunii ei saada.
Loe kõiki (9)

TOIMETAJA

+372 5199 3733
sport@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee