TRENN: Eesti jalgpallikoondis harjutas eile Lilleküla staadionil. Peatreener Magnus Pehrsson (vasakul) juhatas vägesid, mängijate võimlemist juhendas septembri lõpus palgatud füüsilise ettevalmistuse treener abitreeneri ülesannetes, rootslane Jimmy Hörberg (paremal). Pildil ka Aleksandr Dmitrijev, Maksim Gussev ja Konstantin Vassiljev. Foto: Arno Saar
6. oktoober 2015, 07:00

Pehrsson: meile tuleb kasuks, et Inglismaa ei mängi oma parimas rivistuses

Eesti meeste jalgpallikoondis lõpetab EM-valiksarja mängudega Inglismaa ja Šveitsi vastu. Teoorias võib veel mõelda edasipääsulegi, aga reaalsuses oleks kordaminek kasvõi ühe punkti teenimine.

Reedel kohtub Eesti Wembley’l Inglismaaga, kellele aasta eest kodus 0:1 kaotati. Okas jäi Sinisärkidele toona hinge, sest 1) mis oleks olnud kui Ragnar Klavan poleks kohe teise poolaja alguses punast kaarti teeninud? 2) mis oleks olnud kui Wayne Rooney karistuslöök poleks 75. minutil Sergei Pareiko puuri lipsanud? Mõlemad episoodid olid välditavad.

Oleksid aga ei maksa ning faktid, et ülejäänud valikmängudes on Inglismaa alati löönud vähemalt kaks väravat ning ühe väravaga on neile lisaks Eestile kaotanud vaid Šveits (2:3), tröösti ei paku. Inglismaa on täiseduga liider. Eestil jäi aasta eest hea võimalus väärt skalbi ja punkti võtmiseks kasutamata.