Jalgpall

Naiste koondislane Merily Toom: jalgpall on pigem meeste ala? oo ei! (1)

Toimetas Mart Treial, 6. oktoober 2015 19:42
Merily ToomFoto: Brit Maria Tael
Naiste koondis alustas septembris EM-valiksarja mängudega, kui võõrustas Serbia ja Inglismaa naiskondi. Uue valiksarja algusega seoses tutvustab jalgpalliliit mängijaid, kes kuuluvad Eesti naiste jalgpallikoondise valikusse.

Koondise järgmised kodumängud toimuvad 13. ja 15. oktoobril, kui kahel korral peetakse Tallinnas maavõistlusmängud Malta naiskonnaga (otsepilt Õhtulehe veebis). Ühtlasi peab naiste A-koondis oktoobri lõpus võõrsil kaks EM-valikmängu Bosnia ja Hertsegoviina ning Serbia vastu.

Sel korral on luubi all äärepoolkaitsja Merily Toom.

Samal teemal

Debüüt koondises
25. august 2012, Eesti - Slovakkia (0:2). Mängust konkreetselt midagi välja tuua ei oska, kuna mängu sain alles lõpuminutitel. Hästi mäletan aga seda närvilist tunnet ja liblikaid kõhus, kui mind sooja saadeti tegema, et Merka nüüd lähed sina mängu.

Parim mälestus seoses koondisega
Üks meeldejäävamaid mälestusi on kindlasti mäng Hollandi vastu, kui mängu käis vaatamas 7600 inimest. Seejuures kuulus publiku hulka ka käputäis eestlaseid.

Mida ootan eelseisvatelt maavõistlustelt Maltaga ja EM-valiksarjalt?
Maltaga mängudest ootan kindlasti meie poolt häid ja enesekindlaid mänge. Loodan, et suudame võidud koju jätta ning head ja positiivsed emotsioonid järgnevateks EM-valikmängudeks kaasa võtta.

Sinu sõnum noortele: miks peaksid tüdrukud valima just jalgpallitrenni?
Tüdrukud ei pea muretsema, et jalgpall on pigem meeste ala, oo ei! Praeguseks on naiste jalgpall nii palju arenenud, et meie noortel on kindlasti tulevikus võimalus jõuda kaugele maailma avarustesse. Need emotsioonid ja sõbrad, mis jalgpall endaga kaasa toob, on hindamatud. Sellest saab elustiil.

Samal teemal

27.09.2015
Naiste vutikoondise nukker seeria EM-valiksarjas jätkus täna Serbias
07.09.2015
U17 tüdrukud lõpetasid viieaastase punktipõua
04.09.2015
Aivar Pohlak | Tüdrukute ja naiste jalgpall – miks ja kuidas
21.08.2015
ÕHTULEHE VIDEO | Keith Boanas: kui ma kunagi Inglismaale naasen, siis Signy Aarna on üks esimesi, kelle ma sinna toon