Kairi HimanenFoto: Brit Maria Tael
Toimetas Mart Treial 8. oktoober 2015 11:16
Naiste koondis alustas septembris EM-valiksarja mängudega, kui võõrustati Serbia ja Inglismaa naiskondi. Uue valiksarja algusega seoses tutvustab jalgpalliliit mängijaid, kes kuuluvad Eesti naiste jalgpallikoondise valikusse.

Koondise järgmised kodumängud toimuvad 13. ja 15. oktoobril, kui kahel korral peetakse Tallinnas maavõistlusmängud Malta naiskonnaga (otsepilt Õhtulehe veebis). Ühtlasi peab naiste A-koondis oktoobri lõpus võõrsil kaks EM-valikmängu Bosnia ja Hertsegoviina ning Serbia vastu.

Sel korral on luubi all keskpoolkaitsja Kairi Himanen (Eesti koondises 28 mängu).

Debüüt koondises
12. mai 2009, Eesti – Armeenia (3:0). Tegu oli rahvusvahelise üleminekuturniiriga ning tänu võidule saime võimaluse osaleda Euroopa meistrivõistluste ja maailmameistrivõistluste valikmängudes.

Parim mälestus seoses koondisega
Parimat mälestust on raske välja tuua, kuid vägagi hästi on meeles, kui sain esimest korda olla A- koondise põhikoosseisus ning see juhtus MM-valikmängus Prantsusmaa vastu. Emotsioon tol hetkel oli võimas, sest olin kõigest 16-aastane ning tegu oli minu esimese mänguga niivõrd tugeva naiskonna vastu ja veel meeletu rahvaarvu ees. Kokku oli umbes 9000 pealtvaatajat.

Mida ootan eelseisvatelt maavõistlustelt Maltaga ja EM-valiksarjalt?
Maavõistluselt Maltaga ootan eelkõige head emotsiooni. Ma soovin, et naiskond saaks kindlustunnet ründefaasis ning need kaks mängu Maltaga on ideaalne võimalus see tunne jalgadesse saada, et ka kuu lõpus valikmängudel väravaid lüüa. Me oskame ja suudame seda. On vaid vaja kõigi oskused ühendada ja mäng käima panna.

Sinu sõnum noortele: miks peaksid tüdrukud valima just jalgpallitrenni?
Nad ei pea seda tegema, kuid minu soovitus on see, et nad julgeksid proovida ning las süda otsustab, et jalgpall on tõeliselt imeline!