Eesti jalgpallikoondise väravavaht Mihkel Aksalu.Foto: Darren Staples
10. oktoober 2015, 01:33

INTERVJUU | Mihkel Aksalu: praeguses seisus Eesti esiväravavahi tiitel mind rõõmsaks ei tee

Õhtulehe intervjuu Eesti jalgpallikoondise väravavahi Mihkel Aksaluga pärast EM-valikmängus Inglismaa käest saadud 0:2 kaotust.

Mihkel, meeskond küll kaotas, aga kas sa isiklikult suudad oma tänase esituse üle rõõmu tunda?

Pigem jääb ikkagi kaotus meelde.

Aga need rohked tõrjed?

Eks häid hetki võib kah mängust kaasa võtta, aga me ei tulnud siia kaotma, vaid kõike andma. Kui asjad oleksid plaanipäraselt läinud ja õnn natuke meie poole kaldunud, oleksime võibolla siit isegi mõne punkti kaasa varastanud, aga täna kahjuks nii ei läinud.

Mis 1:0 värava puhul sinu vaatevinklist vaadates valesti läks?

Eks väsisime natuke. Plaan oli esimene poolaeg ära hoida. Teadsime, et kui suhteliselt sügaval istume, siis pole neil eriti ruumi liini taha joosta, aga vastase klass oli nii palju kõrgem, et tehti see 1:0 meile väga valusal hetkel ära.

Kuidas Eesti ründemäng täna toimida sai?

Eks ikka on võimalik mängida nii, nagu vastane lubab. Teisel poolajal oli meil paar võimalust. Proovisime Inglismaa äärekaitsjate taga auke leida ja kohati isegi toimis. Artur Pikk sai paar korda hästi tsenderdada. Aga tean, kui raske tervel meeskonnal seda kaitsetööd teha oli. Ning leida veel lisajõud ründesse minna... olen väga rahul, mis meeskond kaitses tegi. See töö oli üle mõistuse.

Mida püüda esmaspäevasest mängust Šveitsiga?

Üritame jalad värskeks saada ja läheme võitma ning proovime publikule head emotsiooni pakkuda.

Kas väljend "Eesti esiväravavaht Mihkel Aksalu" kõlab hästi?