NII SEE JUHTUS | Sport 10.10: võrkpallurid võitsid geimi, kolm vutikoondist jõudis EMile (3)

Õhtuleht.ee, 10. oktoober 2015 23:42
Eesti võrkpallikoondisFoto: VILJAR VOOG
Kui võtta mõõdupuuks võrkpalli EM, siis oli tänane spordipäev eestlastele edukam: Eesti küll kaotas Prantsusmaale, kuid suutis Maailmaliiga tšempionitelt geimi napsata. Itaalia, Wales ja Belgia kindlustasid pääsu järgmisel suvel toimuvale vuti EMile. Saaremaa ralli võitis Egon Kaur. U19 vutikutid kaotasid EM-valikmängus 1:2 Tšehhile.

23:46
SPORDISÕBER

Selle teatega lõpetame, kõike kaunist ja uued uudised juba homme hommikul. Head ööd!

23:05

Valiksarja neljanda värava löönud Andorra jaoks on tegu läbi aegade resultatiivseima valiktsükliga:

VÕRKPALL

Eesti võrkpallikoondis kaotas Prantsusmaale 1:3, ent võitles vingelt ja Ardo Kreek võib tagasi Pariisi Volley meeskonda minna püstipäi. "Andsime normaalse lahingu. Algus muidugi väga ilus polnud, aga pärast saime mängu ilusti käima ja kokkuvõttes võib rahule jääda," ütles nurgaründaja matši kokkuvõtteks.

21:39
VÕRKPALL

Eesti võrkpallikoondis jäi tänases matšis Prantsusmaaga esimeses geimis kähku suurde kaotusseisu. Peatreener Gheorghe Cretu vastas sellele diagonaalründajate vahetusega – Oliver Venno asemel tuli mängu Renee Teppan. "Võid ju palli blokist mööda lüüa, aga piiri peal on ees maailma parim libero ja tahes tahtmata ta toob neid palle vahel üles," võttis mees kogemuse kokku.
VIDEOINTERVJUU RENEE TEPPANIGA.

21:10
21:09

Wales pole aastast 1958 ühelegi suurturniirile jõudnud, täna on neil see võimalus!

21:02

kell 21.45 panevad palli mängu Andorra ja Belgia; Bosnia ja Wales; Horvaatia ja Bulgaaria; Tšehhi ja Türgi ning Iisrael ja Küpros. Enne seda pole mõtet tabeliseisudele põhjalikult otsa vaadata. Pisut enne südaööd saab nii mõneski grupis asi märksa selgemaks.

20:59

Kõik kell 19 alanud kohtumiste tulemused:

20:56
20:55

20:54

Itaalia jalgpallikoondis alistas võõral väljakul 3:1 Aserbaidžaani ning kindlustas voor enne valiksarja lõppu EM-pileti!

20:53
20:30
VÕRKPALL

Neljas geim 25:18 ja kogu kohtumine 3:1 Prantsusmaale. Viljar Voogi lõpuvilega valminud reportaaž otse Torinost.

20:28
VÕRKPALL

20:22
VÕRKPALL

Järjekordne rünnak viib Prantsusma 20:12 ette.. hakkab vaikselt läbi saama see tänane võrguõhtu..

20:17
VÕRKPALLUR

Timo Tammemaa lööb palli põrandale, Eesti 11:14 taga!

20:08

Värske Liverpooli peatreeneri Jürgen Kloppi sõnum klubi fännidele: "Peame muutuma kahtlejatest uskujateks!"

20:06

20:05

Eesti korvpallimeistrivõistlustel kohtusid täna Rapla Avis ja Rakvere Tarvas, mis oli kui korduslahing eelmise hooaja pronksikohtumistele. Tarvas toonase pronksmedali kaotuse eest revanši võtta ei suutnud, sest 10punktilisest eduseisust kaotati kohtumine 86:92.

20:04
VEHKLEMINE
20:04
VÕRKPALL

Kolmanda geimi staarid meie poolt siis Täht 10 ja Teppan 7 silmaga, ent võidu tõi meeskondlik mäng ja hea serv - eksiti vaid kahel korral.

20:03

20:00
VÕRKPALL
19:58
VÕRKPALL

JA ON OLEMAS!! Eesti võitis 3. geimi 25:22!

19:55

Samal ajal Euroopas...

19:54
VÕRKPALL

Prantsusmaa ründab auti ja Eesti edu on paisunud kolmepunktiliseks - 23:20!

19:52
VÕRKPALL

Keith Pupart viib Eesti 21:19 ette! Kas tuleb 4. geim?

19:49
VÕRKPALL

Eesti blokk töötab ja 18:17 eduseis!

19:45
VÕRKPALL

Teine tehniline vaheaeg: Eesti 14:16 kaotusseisus.

19:37
VÕRKPALL

19:35

Belgia jalgpallikoondise riietusruum:

19:34
VÕRKPALL

Eesti läheb esimesele tehnilisele vaheajale 8:5 eduseisus, pole paha!

19:25
19:25
VÕRKPALL

Siiski lõppes Eesti püssirohi ning Prantsusmaa võitis teise geimi 25:22.

19:18
19:17
VÕRKPALL

19:19 viik!

19:05
VILJAR VOOG / TORINO

Tähe blokk toob Eesti kahe silma kaugusele 6:8. Millalgi peab see mootor ju käima hakkama.

19:01

19:01
19:00

Eesit parimana on Robert Täht toonud 2(!) punkti, samas kui prantslaste poolelt on Ngapeth kostitanud meid 9 silmaga ja mõnele tema rünnakule pole eestlased jõudnud isegi blokki ette panna! Meie mõlemad diagonaalid on nulli peal!

18:59
18:58

18:56

Geim läinud 13:25 Nüüd peavad eestlased taas hakkama otsima seda ühte õnnestumist, millega hoida homse Horvaatia mängu eel moraali kõrgel. Eile oli selleks teine geim, loodame, et nõnda läheb ka täna!

18:49

Pole miskit öelda: Prantsusmaa näitab, miks nad on Maailmaliiga meistrid. Eile anti Horvaatiale veidi ruumi ja mäng oli närviline, täna hoitakse survet pidevalt peal. Tõsi on muidugi ka see, et Eesti ei näita ideaalilähedastki mängu, mida tõestavad ka peatreener Cretu mitmed vahetused.

Viljar Voog, Torino

Hea mäng hakkab peale heast vastuvõtust ja juba teist päeva tundub, et Keith Pupartil ei ole ses osas hetkel just parim seis.

AUTORALLI

Saaremaa ralli võitsid Egon Kaur ja Annika Arnek, kes edestasid teiseks tulnud Rainer Ausi 18,3 sekundiga. Kolmanda koha sõitis välja Siim Plangi, kes kaotas võitjale 29,8 sekundiga.

17:51

Avaveerandi Rapla vastu 10 punktiga võitnud Rakvere Tarvas on poolajaks peal vaid 47:43. Seejuures seisab Tarva mäng nelja mehe peal: Reinis Strupovics toonud 14, Roberts Stumbris ja David Haughton (pildil) 10 ja Radomir Marojevic 8 punkti.
Rapla leidis teisel veerandil hoo kolmeste pealt: seejuures lammutas Indrek Kajupank kolm tellingut järjest - temalt 9 punkti, William Artino visanud 15 ning Martin Paasoja 12 punkti.

17:44
SULGPALL
17:13
17:10
JALGPALL / MUUSIKA

Kuus aastat tagasi laulis Sandra Nurmsalu Moskvas Eurovisioonil "Rändajaid". Esmaspäeval laulab ta Eesti jalgpallikoondise viimases EM-valikmängus Eesti hümni.

17:00

Neid aegu mäletate? Mais võitis Rapla korvpalli meistriliigas pronksmedali, alistades Rakvere Tarva. Täna on need mehed taas vastamisi!

16:53

VÄRAV! Eesti U19 jalgpallikoondis viigistab tänu Herol Riibergi sisselöödud penaltile Tšehhiga! Penalti teenis Rasmus Tauts. Seis on 1:1, Õhtulehe otseülekanne jätkub!

16:29
16:12
SULGPALL

Ilus pilt Hollandist, Almerest, autoriks Euroopa sulgpalliliidu fotograaf Mark Phelan.

16:11
VORMEL 1

Sotši GP kvalifikatsioon!

16:10
SULGPALL

Kui MM välja arvata, on Raul Must neljal viimasel võistlusel jõudnud vähemalt poolfinaali, neist kolmel finaali. Kaks finaalikohta on aga tulnud GP-tasemega turniiril (eelmine juulis Vladivostokis), kus tase oluliselt tugevam, auhinnafond suurem ja edetabelipunkte rohkem mängus. Must on nüüd Hollandist teeninud vähemalt 4680 punkti (näiteks mõne nädala eest sai ta esikoha eest Bulgaarias "ainult" 2500 punkti).

16:06
SULGPALL

21:11 - Raul Must võitis Emil Holsti 2:1 ja pääses Almere turniiri finaali! Mäng kestis 61 minutit, lõpp aga tuli väga kiirelt. Pilti mängust polnud, kuid tõenäoliselt vastane kustus.

Kiired ja vihased Saaremaa stiilis

Kuressaare City Trial in Saaremaa Rally by @saaremaasuvi #travel #motorsport #rally #speed #citytrial

A video posted by Visit Estonia (@visitestonia) on

16:00

Väike lugejaküsimus - kus asub Ott Järvela?

Tavaline väike Inglismaa linnake.

A photo posted by Ott Järvela (@ottjarvela) on

15:59
SULGPALL

11:9 - Must jäi tänasele mängule iseloomulikult taas vahepeal korra taha, aga pääses väikeseks puhkepausiks jälle ette.

15:57

15:54
SULGPALL

6:4 - Kolmanda geimi alguses haarab omakorda Must väikese initsiatiivi. Kõva võitlus jätkub.

15:50
SULGPALL

Hollandis on sulgpallimäng on kestnud juba 42 minutit. Kui palju hakkavad jõuvarud mõju avaldama? Must pidi eile väljakul rassima 66 minutit, tema vastane sai hakkama 30ga ehk temal ülemäära energiat ei kulunud.

15:48
SULGPALL

17:21 - Teise geimi võitis Emil Holst. Kõik jääb kolmanda geimi otsustada - nagu ka Musta eilses veerandfinaalmängus. Eile ei löönud kaotatud avageim eestlast rööpast välja, loodetavasti ei löö tänagi.

15:44
SULGPALL

14:17 - Ai-ai, Must jäi taha 13:17. Õnneks sai ta nüüd ühe punkti tagasi, loodetavasti tuleb veel.

15:37
SULGPALL

11:10 - Must võitis enne väikest pausi kolm punkti järjest - need võivad psühholoogilises plaanis olla edasiseks väga tähtsad!

15:34
15:33
SULGPALL

6:7 - Ega Mustal mäng võidetud ole, Holst on teises geimis seni punkti-paariga juhtinud.

15:27
SULGPALL

Musta stiilinäide Hollandist, Euroopa sulgpalliliidu tehtud fotol.

15:25
SULGPALL

21:18 - Esimene geim on käes! Must lubas Holsti vahepeal ühe punkti kaugusele, kuid suutis end siis kokku võtta, minna ette 20:16 ja realiseeris kolmanda geimpalli.

15:22
SULGPALL

16:14 - Musta 14:6 edu on kuivanud kokku ainult kahele punktile. Mängumees rõhutas just pärast eilset mängu, et sel tasemel tuleb pikki mõõnu vältida, kuid see on ikkagi sisse tulnud...

15:16
SULGPALL

11:6 - Esimese geimi väike puhkepaus, Must hoiab edu. Holst võttis eilses veerandfinaalis Malaisia mehelt Teck Zhi Soo'lt kohe mänguisu ära, võites välksõjaga 21:5, 21:12. Täna see läbi ei lähe.

15:13
AUTORALLI

Saaremaa rallit on kaheksa kiiruskatse järel juhtimas Egon Kaur, kellele järgneb Rainer Aus (+3,1). Kolmandat kohta hoiab Siim Plangi, kes kaotab liidrile 29,5 sekundiga.

15:12
SULGPALL

6:3 - Raul Must tõttas hakatuseks 5:1 ette, haarates loodetavasti initsiatiivi.

15:04
SULGPALL

Hakatuseks pildimeenutus pärast eilset mängu, kui Must murdis temast maailma edetabelis kõrgemal oleva hindu Gurusaidutti vastupanu enam kui tund aega kestnud mängus.

15:01
VORMEL 1

15:01
SULGPALL

Raul Must on neil minutitel alustamas Hollandis Almeres peetava 50 000-dollarilise auhinnafondiga turniiri poolfinaalmängu, vastaseks taanlane Emil Holst. Neli võitu on sellelt võistluselt juba käes, aga miks mitte veel võtta. Seda enam, et kaks taanlast on alistatud ja kolm on ju kohtu seadus.

15:01
MAADLUS

14:16

Kalev/Cramo on teel Saraatovisse, kus homme mängitakse Ühisliigat.

Hoolimata Aerofloti pakutavast hommikueinest jõudsid kõik Moskva ning ees ootab lennujaama vahetus, mis võtab bussiga kuni 3 tundi aega...

Posted by BC KALEV/CRAMO on 10. oktoober 2015. a.