Auto-Moto uudised

Jeets on pärast avapäeva 6. kohal.

Raul Jeets Akropolise EM-rallist: paras ellujäämiskursus 

Toimetas Henry Rull, 11. oktoober 2015, 11:27
Raul Jeets. ALDO LUUD
Eile algas selle aasta eelviimane FIA ERC Euroopa autoralli meistrivõistluste etapp, Acropolise ralli Kreekas. Avapäeval sõideti kaks kiiruskatset ja MM-Motorsport meeskonna Ford Fiesta R5 autoga sõitvad Raul Jeets ja Andrus Toom on kuuendal kohal.

Laupäeva hommikul sõideti ralli kvalifikatsioonikatse, kus Jeets ja Toom näitasid seitsmendat aega, stardikohaks valisid mehe seitsmenda positsiooni. Loutraki, mis on ralli keskuseks, ümbruses on olnud viimastel päevadel suured vihmasajud ja see on muutnud savipinnasel olevad mägised katsed väga mudaseks ja libedaks. Esimest katset lühendati just nende ekstreemsete olude tõttu 43,19 kilomeetri pealt 24,33 kilomeetrini. Teine katse oli sama mis esimene, kuid see oli juba algselt pikkusega 24,33 kilomeetrit. 

Jeets ja Toom näitasid mõlemal katsel kuuendat aega ja on sellel kohal ka üldarvestuses. Rallil liidrile, Skoda Fabia R5 autoga sõitvale kohalikule Lambros Athanassoulasele kaotavad nad 1.20,3.

„Täna oli paras ellujäämiskursus, olud olid väga keerulised. Tee oli ülimalt libe ja kohati oli ikka kõvasti tegemist, et rajal püsida, seda isegi väga väikese hoo juures. Valisime nendes oludes turvalise ja kindla tempo, mis õigustas ennast ja oleme rahul.

Teine katse oli samuti keeruline, kuid eeliseks oli see, et siis juba teadsime, kui libe see katse on. Keerulisemaks tegi selle aga pimedas sõitmine. Homme (täna - toim.) on uus päev ja olud kindlasti lihtsamad ei ole. Ralli ja selle katsed on ikka lahedad, kiired, keerulised ja libedad ning just seda ootasimegi, see on ikka väga legendaarne ralli ja meie naudime seda täielikult," rääkis Jeets.

Täna sõidetakse Kreekas seitse kiiruskatset, esimene katse algas kell 7.58, viimane kell 16.02.

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee