Võrkpalli EMil jõudsid veerandfinaali Prantsusmaa, Venemaa, Poola ja Bulgaaria

Toimetas Ville Arike, 12. oktoober 2015 11:29
Eesti-alagrupi esikohamäng Prantsusmaa - Itaalia, rünnakul on prantslaste liider Earvin Ngapeth.Foto: AFP / Scanpix
Itaalias ja Bulgaarias peetavatel Euroopa võrkpallimeistrivõistlustel lõppesid eile alagrupimängud. Iga grupi võitja pääses otse veerandfinaali, selle privileegi võitlesid välja Prantsusmaa, Venemaa, Poola ja Bulgaaria.

Eesti-grupi esikohamängus alistas Prantsusmaa teatavasti 0:2 kaotusseisust 3:2 ühe korraldajamaa Itaalia. Seevastu Bulgaaria suutis Sofias koduseinte toel sama tasavägise matši Hollandiga enda kasuks pöörata - geimid 29:27, 20:25, 28:26, 23:25 ja 17:15, mäng kestis 2 tundi ja 49 minutit! Peale Hollandi läks samast, A-alagrupist play-off'i veel Saksamaa.

C-grupi võidu oli sisuliselt juba varem kindlustanud Poola, D-grupi esikohamängus oli Venemaa suhteliselt kindlalt 3:1 üle Serbiast.

Play-off'is mängivad lisaks paarile Serbia - Eesti veel Itaalia - Soome, Holland - Sloveenia ja Belgia - Saksamaa.