Eesti-alagrupi esikohamäng Prantsusmaa - Itaalia, rünnakul on prantslaste liider Earvin Ngapeth.Foto: AFP / Scanpix
12. oktoober 2015, 11:29

Võrkpalli EMil jõudsid veerandfinaali Prantsusmaa, Venemaa, Poola ja Bulgaaria

Itaalias ja Bulgaarias peetavatel Euroopa võrkpallimeistrivõistlustel lõppesid eile alagrupimängud. Iga grupi võitja pääses otse veerandfinaali, selle privileegi võitlesid välja Prantsusmaa, Venemaa, Poola ja Bulgaaria.

Eesti-grupi esikohamängus alistas Prantsusmaa teatavasti 0:2 kaotusseisust 3:2 ühe korraldajamaa Itaalia. Seevastu Bulgaaria suutis Sofias koduseinte toel sama tasavägise matši Hollandiga enda kasuks pöörata - geimid 29:27, 20:25, 28:26, 23:25 ja 17:15, mäng kestis 2 tundi ja 49 minutit! Peale Hollandi läks samast, A-alagrupist play-off'i veel Saksamaa.

C-grupi võidu oli sisuliselt juba varem kindlustanud Poola, D-grupi esikohamängus oli Venemaa suhteliselt kindlalt 3:1 üle Serbiast.

Play-off'is mängivad lisaks paarile Serbia - Eesti veel Itaalia - Soome, Holland - Sloveenia ja Belgia - Saksamaa.