Jan KoklaFoto: Alar Truu
14. oktoober 2015, 07:00

U19 vutimehed jälle kolmandad

Eesti U19 jalgpallikoondis lõpetas koduse EM-valikturniiri 2:0 (väravad Herol Riibergilt ja Kaspar Mutsolt) võiduga Armeenia üle ning teenis neljandat aastat järjest valikgrupis kolmanda ­koha.

Meie alagrupist pääsesid eliitringi Tšehhi ja Serbia, kes võitsid möödunud nädalal Eestit vastavalt 2:1 ja 5:0. Kuigi eesmärk ehk pääs järgmisesse ringi jäi täitmata, ei mänginud peatreener Marko Lelov turniiri järel vaid mustadel nootidel.

"Ülikahju on Tšehhi mängu viimasest 15–20 minutist. Oleks Tšehhit võitnud, võinuks täna (eile – toim) ka kaotada ja niimoodi ka parima kolmanda koha meeskonnana edasi pääseda – variante oli. Me polnud kordagi olukorras, kus oli kindel, et siit alagrupist me edasi ei saa, olime pea lõpuni mängus sees," leidis teist aastat U19 koondist juhendav Lelov positiivset.

Edasi lugemiseks:

Eraldi kiitust jagas Lelov kapten Jan Koklale , kes pidi olude sunnil kaheks mänguks keskväljalt keskkaitsesse kolima, kaks penaltit realiseerinud Riibergile, Mutsole, Mark Oliver Roosnuppile ja Martin Millerile.

Möödunud aastal teenisid tema hoolealused, kellest kolm tänavugi koondise tuumikusse kuulusid, valikturniiril võidu (3:0 Islandi üle), viigi (0:0 Türgiga) ja kaotuse (0:1 Horvaatiale). Kumb valikgrupp lihtsam oli? "Türgiga oli meil ikka väga-väga raske, olime täiesti oma poole peal, Matvei Igonen tegi supermängu.

Kui nüüd võrrelda Tšehhiga, siis Tšehhi ei rünnanud halvemini [kui Türgi], aga suutsime teisel poolajal mängu võrdsustada. Kui hakata nii mõtlema, siis sel korral oli edasipääs lähemal. Tšehhi mäng pöördus ja Armeenia on sutsu nõrgem kui Island," lausus Lelov.

Tänavusest koosseisust saavad järgmiselgi aastal U19 koondist aidata Karl-Romet Nõmm, Magnus Villota, Raido Kannel, Kaspar Mutso ja Henri Järvelaid.

Eesti U21 koondis kaotas EM-valiksarjas võõrsil Gruusiale 0:3.