Raul MustFoto: MATI HIIS
14. oktoober 2015, 20:38

Raul Must hakkas kahekordsele olümpiavõitjale kõvasti vastu, ent kaotas

Eesti parim meessulgpallur Raul Must (maailma edetabeli 48.) vandus Taani lahtiste meistrivõistluste põhiturniiri esimeses ringis 15:21; 18:21 alla hiinlasele Dan Linile (3.).

Läbi kvalifikatsiooniringi end tugeva turniiri 32 sekka murdnud Musta hammas sünnipäevalapse Lini peale enam ei hakanud, kuid selles pole ka miskit imestada. Nimelt on Lini näol tegemist Pekingi (2008) ja Londoni (2012) olümpiavõitja ning viiekordne maailmameister (perioodil 2006-2013).

Must jäi avageimis kiirelt 0:5 ja 3:9 kaotusseisu. Sealt suutis eestlane mänguseisu 7:9 peale viia, kuid sisi tegi hiinlane omakorda 5:0 spurdi ja läks oma teed. Seisult 10:20 suutis Must küll viis järjestikust punkti noppida, kuid kaotas lõpuks avageimi 15:21.

Teine geim oli märksa tasavägisem. Must alustas hästi ning asus 5:1 juhtima. Seejärel kogenud hiinlane aga kosus. Seisuni 14:14 käis kõva punkt-punkti heitlus, ent siis pani Lin oma paremuse maksma.

Järgmises ringis ehk 1/8 finaalis kohtub kolmanda asetusega Lin Hong Kongi esindaja Yun Hu.

Põhiturniirile jõudmisega sai Must olulise punktilisa ka maailma edetabelisse, mis kindlustab veelgi Rio olümpiapääset.