Võrkpall

Eesti vollekoondislased riputavad tossud varna ja tahavad rannavõrkpalluritena olümpiale jõuda 

Toimetas Henry Rull, 16. oktoober 2015, 09:44
Kusti Nõlvak.Foto: LAURA OKS
Eesti võrkpallikoondislased Kusti Nõlvak ja Mart Tiisaar võtsid vastu otsuse jätkata oma sportlasteed rannavõrkpalluritena eesmärgiga saavutada edu 2020. aasta suveolümpial.

Eelmisel hooajal Soome meistriliigas pallinud diagonaalründaja Tiisaare nimele kirjutati põhjanaabrite juures läbi aegade suurim punktirekord, sest eestlane tõi oma meeskonnale lausa 671 punkti. Kusti Nõlvak valiti samal ajal teist korda Schenker liiga parimaks sidemängijaks ning mõlemad esindasid Eesti meeste koondist suvel Euroliigas.

Ka Nõlvaku mõtted on sarnased: „Saalivõrkpallis olid mul sihid väga kõrged ja oli ka pakkumisi välisklubidest, kuid see ei tundunud päris õige. Oli käes aeg teha otsus, kuidas minu edasine elu hakkab välja nägema. Eestis pallides hakkas lagi paistma ning tuli teha samm edasi. Olen alati julgustanud oma sõpru ja lähedasi tegelema just sellega, mis neile enim meeldib. Oli aeg peeglisse vaadata ning leidsin, et tegelikult on rannavõrkpall see, mida armastan. "

Nõlvak-Tiisaare sõnul sai otsuse tegemisel kaalukausiks südamehääle kuulamine. „Pärast kuudepikkust arutamist ja mõtete koondamist võtsimegi vastu otsuse, et keerame ette uue lehe ning alustame rannavõrkpalliga. Oleme juba ka esimesed toetajad leidnud ja kuigi teekond unistuste saavutamiseni ja ka eelarve kokkusaamiseni on pikk, oli hea näha, et meisse usutakse," rääkis Nõlvak, kes kinnitas, et uue suuna on heaks kiitnud Eesti Võrkpalli Liit.

Duo on eesmärgiks võtnud jõuda ja esineda edukalt 2020 Tokyo olümpiamängudel ja ettevalmistused selleks algavad juba praegu. „Suundume novembri keskel Taisse, et teha esimene ettevalmistav laager. Alates jaanuari lõpust oleme sparringpartneritega Tenerifel, seejärel algabki esimene hooaeg, kus võtame osa nii paljudel võistlustel, kus vähegi võimalik. Arvame, et võistluskogemuse kogumine on selle ala võti," selgitas Tiisaar plaane.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee