Sõudmine

Eesti olümpiapurjetajate varustus alustas kümme kuud enne olümpiat teekonda Riosse 

Õhtuleht.ee, 16. oktoober 2015, 16:30
Karl-Martin Rammo.Foto: TOOMAS TATAR
Täna alustas Rio de Janeirosse teed 2016. a olümpiamängudele koha kindlustanud Eesti purjetajate varustus, mis peaks plaanide kohaselt üle Atlandi ookeani Brasiiliasse jõudma detsembriks.

Eesti lipu värvides konteinerisse mahutati peamiselt purjetajate Karl-Martin Rammo ja Ingrid Puusta varustus. Nii hakkasid Rio poole minema Rammo laserklassi paat, Puusta RS:X klassi purjelaud ja hulgaliselt teisi ettevalmistuseks vajalikke vahendeid (jalgrattad, massaažilauad jms).

Samal teemal

Ingrid Puusta sai MMil 20.koha
24. oktoober 2015, 17:17

Lisaks viiakse Rio de Janeirosse kohale ka treeningute ajal sportlaste abistamiseks ja nõustamiseks vajalikud kaks merekaatrit ning nende transportimiseks vajalikud auto järelkärud. Eesti esipurjetajad alustavad treeninglaagrit ja Rio olümpiaregati vetega tutvumist detsembris.

Eesti Olümpiakomitee spordidirektor Martti Raju sõnul on olümpiamängude eel konteineriga varustus võistluspaikadesse transporditud varemgi. „Oleme alati seisnud hea selle eest, et olümpiakoondise teenindamiseks ja ka sportlaste ettevalmistuseks kõik vajalik olemas oleks. Kuivõrd osa olümpiaeelsest ettevalmistusest on Rammol ja Puustal plaanis läbi viia Rios, siis eelkõige selle pärast konteiner nii varakult ehk ca küme kuud enne mänge teele saata tuli," ja lisas: „Ka sõudjate paat ja aerud on suured, kuid vajadus nende varaseks kohale viimiseks puudub. Olümpiamängude korraldajad tegelevad sõudjate varustuse transpordiga ise. Sõudjate ja meie asi on paat ja muu varustus õigel ajal kokku pakkida ja siis konkreetsesse logistika terminali toimetada. Sõudjate paat alustab teed Rio suunas alles suvel."

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee