Jalgpall

Milline on Eesti esiliigaklubide võimekus tõusta jalgpalli meistrisarja? 

Mart Treial, 20. oktoober 2015 07:00
Pole välistatud, et tuleval hooajal võib taas näha Tallinna Kalevi ja Tartu Tammeka duelli, ent millises liigas? Foto: Arno Saar
Kolm vooru enne koduse vutihooaja lõpu võib üsna kindlal toonil väita, et Eesti meister 2015 on FC Flora. Ent hoopis segasem on olukord tabeli allosas, kus väljalangemiskandidaate on endiselt neli: Pärnu, Tartu Tammeka, Viljandi Tulevik või Paide. Üks eelnimetatuist pudeneb, kuid kes kerkib asemele?

Kuigi sportlikult evivad endiselt (vähemalt teoreetilist) võimalust kõik esiliigas pallivad iseseisvad klubid (Tallinna Kalev, Rakvere Tarvas, Tartu Santos, FC Kuressaare, Vändra Vaprus ja Kiviõli Irbis), siis reaalselt on variante neli: Kalev, Tarvas, Kuressaare või Santos.

Koosseisu probleemide tõttu tänavu ühe loobumiskaotuse andnud Irbis ei saaks suure tõenäosusega Premium liiga litsentsi. Vändra Vapruse eestvedaja Ranet Lepik kinnitas Õhtulehele, et Pärnumaa meeskond loobub kõrgliigakohast, isegi kui nad selleni sportlikult peaks küündima. "Esiliiga on väikese Vändra jaoks igas mõttes - nii sportlikus, rahalises kui ajalises - lagi. See on meil ammu mängijatega läbi räägitud ja kõik on sellega päri," sõnas Lepik.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

08.10.2015
AJALOOLINE HETK! Rakvere Tarvas asendab jalgpalli meistriliigas Viljandi Tulevikku
24.09.2015
FC Flora võib täna ehk kaks vooru enne lõppu kindlustada Eesti jalgpallimeistri tiitli