Jalgpall

Viiemiljonilise rahasüsti saav Lilleküla staadion jääb vaid jalgpallurite kasutada (6)

Delfi, 22. oktoober 2015 15:22
Lilleküla staadionFoto: Mari Luud
Valitsus eraldab uue aasta riigieelarvest Lilleküla jalgpallistaadioni laiendustöödeks viis miljonit eurot, et 2018. aastal tuua Eestisse UEFA jalgpalli Superkarika finaal. Kultuuriministeeriumi teatel jääb staadion ka edaspidi vaid jalgpallurite kasutusse, kuid vähemalt 20% ulatuses peavad seda saama kasutada ka teised jalgpallimeeskonnad peale omanike ehk FC Flora ja Eesti koondise.

"Riigiabi reeglid näevad ette, et abi antakse üksnes juhul, kui sporditaristut ei kasuta vaid üks profivaldkonna kasutaja, vaid ka teised sama valdkonna profi- ja harrastusspordi kasutajad peavad saama taristut kasutada vähemalt 20% ulatuses aastasest ajamahust. Reeglid näevad ette ka selle, et abi saaja poolt tagatakse avatud ja mittediskrimineeriv juurdepääs taristule ning kõik hinnakujundamise tingimused peavad olema avalikult kättesaadavad," teatas Kultuuriministeeriumi kommunikatsiooniosakonna peaspetsialist Aneth Rosen.

"Kultuuriministeerium on kohtunud Eesti Jalgpalli Liidu juhtkonnaga ning viidatud reegleid neile, kui võimalikule toetuse saajale tutvustanud," lisas Rosen.

Refereeritud artikli täistekst Delfis.

Samal teemal

15.08.2016
Aivar Pohlak: UEFA superkarikas annab kaudselt riigile staadioni valmisehitamiseks vajaliku raha tagasi
22.10.2015
Mart Treial | Spordirahva inimlik kadedus jalgpalliliidule antud viie miljoni euro pärast