NII SEE JUHTUS | Sport 25.10: Aksalu Soome meister, Kalev võitis, Hamilton maailmameister!

Õhtuleht.ee, 25. oktoober 2015, 23:37
Mihkel AksaluFoto: LAURA OKS
Kell kenasti keeratud, võib asuda sport jälgima. Tänase päeva esimese poole peaküsimusele tuli vastus Soome lahe tagant: jalgpallikoondise esiväravavaht Mihkel Aksalu ja Seinäjoki JK krooniti meistriks! Kalev/Cramo võidutses korvpalli Ühisliigas ning õhtu lõpetas võimas vormelietapp koos Lewis Hamiltoni topelttriumfiga!

VORMEL 1

Viimaste aastate parim vormelisõit oli lõpuni põnev, kuid Rosberg suutis Vetteli ees teist kohta hoida ja kindlustas nõnda esikoha võtnud tiimikaaslasele Hamiltonile maailmameistri tiitli!

22:46
VORMEL 1

Kui lõpetatakse järjestuses Hamilton, Rosberg, Vettel, saab Hamiltonist täna maailmameister. Vastupidise juhtumiseks peab Rosberg uuesti temast ettepoole jõudma või Vettel teiseks tõusma - siis jääks neile veel teoreetiline lootus.

22:44
VORMEL 1

Kas siin otsustati tänase sõidu ja ühtlasi tiitlivõitja saatus?

22:32
VORMEL 1

Taas on turvaauto rajal, Hamilton ja Vettel käivad boksis ning on nüüd vastavalt teine ja neljas. Juhib Rosberg, kolmandana jätkab Verstappen.

22:19
VORMEL 1

Esikolmik hetkel: Rosberg, Hamilton, Vettel. Kui nii jääks lõpuni, siis maailmameister täna ei selgu.

22:05
VORMEL 1

Seis pärast poole võistlusmaa läbimist:

22:03
21:58
VORMEL 1

Marcus Ericsson jäi rajale seisma ja nüüd tuli välja tõeline ohutusauto.

21:56
VORMEL 1

Vettel on 13. stardikohalt kerkinud neljandaks, teine Ferrari Räikkösega roolis keerab aga samal ajal lõplikult boksi.

21:50
VORMEL 1

Ning nüüd on Rosberg esimene ja Hamilton kolmas!

21:48
VORMEL 1

Hamilton on boksiskäimiste virrvarriga langenud juba neljandaks!

21:38
VORMEL 1

Milline sõit! Mercedeste kaksikvõim on murtud, enamgi veel, Hamilton ka esikohalt tõrjutud!

21:27

Et Ühisliigas läheks päev täie ette, hoolitses Nižni Novgorod, kes alistas Moskva CSKA 86:82! 16 punktiga kerkis võitjate suurimaks korvikütiks 19-aastane ja siiani suuremale ilmale tundmatu vahetusmees Ivan Viktorov...

21:22
VORMEL 1

Rosberg kasutas virtuaalse turvaauto lahkumise välkkiirelt ära ja tõusis teiseks!

21:20
VORMEL 1

Segadust ja autotükke on märjal rajal palju ning edasiliikumist aeglustab nüüd virtuaalne turvaauto.

21:19

Kristjan Kangur viskas 16 minutiga 2 punkti, kui Vitoria sai Hispaania liigas võõrsil väärt 74:66 võidu Malaga Unicaja üle.

21:10
VORMEL 1

Samas tõusis Vettel stardikaosega seitsmendaks.

21:08
VORMEL 1

Siin on näha, kuidas Hamilton jääb esimeses kurvis rajale, Rosberg aga ei suuda seal püsida. Nõnda britt rivi etteotsa pääseski.

21:05
VORMEL 1

Hamilton surus end stardisirgega Rosbergist mööda ning too jäi esimese kurvi järel lausa neljandaks, tahapoole ka mõlemast Red Bullist. Hamiltoni tee maailmameistritiitlini on nüüd vaba ja ainult tema kätes!

20:36
VORMEL 1
19:57

Eesti liiga tänases ainsas mängus avas võiduarve Pärnu Sadam, kes alistas võõrsil TTÜ 86:77 (Warren 27, Leppik 18, Järveläinen 17, Valge 12 - Kitsing 23, Laane 20, C. Raley-Ross 15).

19:46
SUUSATAMINE

Petter Northug on tagasi!

He is back! Petter har signert med landslaget! #godesammen

A photo posted by skilandslaget (@skilandslaget) on

19:01

Vahepeal on Ragnar Klavani ja Augsburgi mäng Dortmundi Borussiaga lõppenud 1:5 saunaga võõrsil. 85. ja 90. minuti väravatega jõudis kübaratrikini Pierre-Emerick Aubameyang.

18:55

Ühisliiga on Kalevi võidust valmistanud järgmise säutsu:

18:53

Läti liigas kaotas Valga/Valka võõrsil Riia VEFile 75:113, külaliste resultatiivseim oli 18 punktiga Martinš Berkis.

18:52

Leedu liigas lõppes liidrite derbi Žalgirise 79:70 võiduga Lietuvos rytase üle (Jankunas 17, Seibutis 15 - Laprovittola 17, Kavaliauskas 16). Siim-Sander Vene on praegu vigastuse tõttu eemal.

18:50

Veel tänaseid tulemusi VTB Ühisliigast. Bisonsi suurüllatusest juba teatasime. Kaasani Unics alistas Saraatovi Avtodori 66:64, Nymburk Astana 79:61 ja Himki Volgogradi Krasnõi Oktjabri, mille peatreeneriks sai eilsest taas sakslane Dirk Bauermann, 97:86. Päeva viimases mängus on vastamisi Nižni Novgorod - Moskva CSKA, seal käib praegu teine veerandaeg.

18:40

Kalev tegutses lõpus kindlalt, jäi peale 85:75 ja on Ühisliigas saanud nüüd 4 mängust 2 võitu! Freimanis kogus 20 p, 6 lp, 5 rs, Killingsworth 19 p, 7 lp, Sokk 15 p, 5 rs, Boone 13 p, 11 lp, Veideman 8 p, 7 rs. Vital Lipovõi 22, Turner 14, Carter 13 p, Henry lisas 7 silmale 9 korvisöötu.

18:32

80:75 Kalevile, lõpuni 1.36, pall Vita käes ja time-out.

18:26

Viis minutit normaalaja lõpuni ja Kalev juhib 71:67.

18:16

VTB Ühisliiga pauk tuleb Soome lahe põhjakaldalt, kus esmaspäeval Kalevile alla jäänud Loimaa Bisons alistas Euroliigat täiseduga alustanud Krasnodari Lokomotiv-Kubani 70:68... Külaliste liider Malcolm Delaney ei tabanud lõpusireeni kõlades kolmepunktiviset.

18:14

Kalev juhib enne viimast veerandit 58:55. Eduseisu aitasid taastada kolm järjestikust kaugviset (Freimanis, Sokk).

18:05
18:03

Ja arusaamatute eksimuste järel on seis kohe 47:50...

18:00

Kalev viskas teise poolaja hakatuseks kahe minutiga 10 punkti ja juhib 47:40. Võtmerolli mängis Veideman, kes andis Sokule ja Killingsworthile kolm korvisöötu ning seejärel lõpetas ise kiirrünnaku pealtpanekuga.

17:51

Leedus käib praegu kõva derbi sealsete liidrite Žalgirise ja Lietuvos rytase vahel. Vigastatud Siim-Sander Veneta mängiv Žalgiris võitis poolaja 46:33, Paulius Jankunas on visanud 13 punkti.

17:44

Augsburg on Dortmundis vähendanud kaotusseisu 1:3-le (49. Bobadilla).

17:42

Kalev kaotas Vitale poolaja 37:40. Võõrustajate kolmesed on 14/3 (Arbet 4/1, Freimanis 5/1), külalistel 9/4. Laud Kalevile 23-19. Kalevi resultatiivsemad on Boone 9, Killingsworth 8 ning Veideman, Dorbek ja Freimanis 5, Vital Lipovõi 12, Anikijenko 7 ja Carter 6 punktiga.

17:40
17:30

Kalev sai vahepeal Vita vastu 8 punktiga ette, kuid lasi vastasel visata 11 punkti järjest ja on jäänud taha 27:30. Vastastest on ukrainlane Lipovõi toonud juba 12 punkti.

17:20

Kalev võitis Vita vastu esimese veerandaja 20:15. Korvikütid: Boone 7, Killingsworth 6, Freimanis 3, Sokk, Veideman 2.

17:18
VORMEL 1

Üks mees tundis end tänases vihmas ka mugavalt.

17:16
VORMEL 1
17:10
17:09

Kalev - Vita viieminutilise mängu järel 8:10. Lihtsalt ei anta siin midagi.

17:09

Augsburg on Borussia vastu 0:3 taha jäänud (33. Reus)...

17:02

Algas mäng Kalev - Vita. Kalevi algkoosseis: Sten-Timmu Sokk, Rain Veideman, Gregor Arbet, Marco Killingsworth, Josh Boone.

17:00
SAALIJALGPALL
16:57
VORMEL 1
16:56

Borussia on Augsburgi vastu läinud 2:0 juhtima (18. Aubameyang, 21. Reus).

16:54
VORMEL 1
16:50
VORMEL 1

Tänastele tingimustele iseloomulik säuts Sauberi meeskonnalt:

16:48

Kell 16.30 algas Saksamaa jalgpalliliiga mäng Dortmundi Borussia - Augsburg, seni on seis 0:0.

16:44
VEHKLEMINE

16:35
VORMEL 1
16:34
VORMEL 1

Vettel on õnnelik mees, sest sai 15. ajaga viimasena kvalifikatsiooni järgmisse osasse.

16:32
VORMEL 1
16:32
VORMEL 1

16:30

Poole tunni pärast alustab BC Kalev/Cramo neljandat mängu VTB Ühisliigas. Mida kujutab endast tänane vastane Tbilisi Vita?

16:20
VORMEL 1
16:13
VORMEL 1

Juba lehvib punane lipp. Enne seda  jõudsid aja kirja saada ainult 11 sõitjat, neist ainsana alla 2 minuti Lewis Hamilton.

16:10
VORMEL 1

Ja hakkab pihta...

16:08
VORMEL 1

USA GP kvalifikatsioon algas. Vihma ikka sajab, aga täna hakati ka aega võtma.

14:50

JA SEE ON LÕPUVILE! MIHKEL AKSALU JA SJK ON SOOME MEISTRID AASTAL 2015! ÕNNITLUSED MIHKLILE JA KOGU SEINÄJOKI MEESKONNALE!

14:49
14:48
14:48

JA ON OLEMAS! Seinäjoki löööb 90. minutil teise ja on Soome meister 2015!!!

14:45

Kõigest mõni minut veel...

14:37
14:35
14:34

HJK asus Kuopio vastu lõpuks 1:0 juhtima, ent hetkeseisuga see valitsevat meistrit pronksmedalist kõrgemale ei kergita.

13:51

Poolajaskoorid Soomes ehk Mihkel Aksalu 45 minuti kaugusel kuldmedalist:

13:35
VEHKLEMINE

Eesti epeenaiskond (Irina Embrich, Katrina Lehis, Erika Kirpu, Julia Beljajeva) kaotas Itaalias Legnanos toimuva MK-etapi veerandfinaalis 35:45 Venemaale ja jätkab heitlust kohtadele 5. - 8.

13:34

Samal ajal Lahtis: Rovaniemi on 34. minutiks 2:0 ees, mis tähendab, et SJKl komistamisruumi pole.

13:04

UNELMATE ALGUS SEINÄJOEL!! Mehmet Hetemaj täpne pealöök viib SJK juba 1. minutil 1:0 juhtima! See on suur avaldus meistritiitli suunas!

12:56

12:52

Pisut vähem kui 10 minutit otsustava matši SJK - Jaro alguseni. Kõik, kel huvi ja võimalus, keerake oma televiisor YLE TV 2 peale, sest sealt näeb Mihkel Aksalu võimalikku tiitlipidu otseülekandes.

11:39
MOTO

Kuuekordne maailmameister Valentino Rossi peab Moto GP hooaja viimast, otsustavad etappi alustama viimaselt stardikohalt, sest kohtunikud leidsid ta süüdi konkurent Marc Marquezi kukkumises tänasel Malaisia GPl.

11:12

Ragnar Klavan ja Augsburg sõidavad täna külla liigatabeli teisele meeskonnale, Dortmundi Borussiale. Avalöök kell 16.30.

10:58
MOTO

Eile Malaisias Sepangi ringrajal peetud Moto GP hooaja eelviimasel etapil sattus negatiivse tähelepanu keskmesse kuuekordne maailmameister Valentino Rossi, keda süüdistatakse konkurent Marc Marquezi rajalt välja löömises.

10:57
TENNIS

10:23
VEHKLEMINE

Šveitsis Bernis jätkuval meeste epeevehklemise MK-etapil kaotas Eesti koondis (Nikolai Novosjolov, Sten Priinits ja Marno Allika) võistkonnavõistluste 1/16-finaalis Jaapanile tulemusega 39:45.

10:22
PURJETAMINE

Eile Omaanis lõppenud RS-X klassi MMil 20. koha teeninud purjelaudur Ingrid Puusta jäi selle tulemusega rahule.

09:40

Samal ajal Seinäjokis:

09:27

Soome jalgpalli meistrivõistluste viimase vooru valem on lihtne: kui Seinäjoki JK (Mihkel Aksalu) võidab kodus tabelis viimasel kohal paiknevat Jarot, on tiitel nende. Kui SJKl ei õnnestu Jarot alistada, tuleb neil loota, et oma vastasest ei saa jagu ka Rovaniemi ja HJK.

Rovaniemi mängib täna võõrsil Lahtiga (tabelis 5.), HJK sõidab külla Kuopio Palloseruale (tabelis 8.).

Tabelitipp enne viimast vooru: SJK 57, RoPs 56, HJK 55.

09:20

Inglismaa jalgpalli kõrgliiga 10. vooru oodatuimas kohtumises pole kahtlust - tänane Manchester derbi United - City. Ott Järvela meenutas sel puhul ägedamaid Manchesteri derbisid.