NII SEE JUHTUS | Sport 27.10: kossusaalidest kaks võitu ja kaotus (1)

Õhtuleht.ee, 27. oktoober 2015 23:01
TÜ Rock - Utenos Juventus Tags: TÜ Rock, Utenos Juventus, korvpallFoto: Aldo Luud
Päeva tippsündmus ehk TÜ/Rocki avang FIBA Europe Cupis ei vedanud pöidlahoidjaid alt - Rock võttis korralik 81:72 võidu. Rakvere Tarvas teenis Janari Jõesaare debüütmängus võidulisa Balti liigas ning TLÜ/Kalev sai samas sarjas kaotuse. Karikakaitsja Nõmme Kalju edenes veerandfinaali ning päeva jooksul sai palju aetud võrkpallijuttu. Boonusena toimus muudki vahvat.
23:02
SPORDISÕBER

Kaunist õhtu jätku, head spordisõbrad ning uued uudised juba homme hommikul. Olge mõnusad ja tehke ikka sporti!

22:31
KÄSIPALL

Eesti meeste käsipallikarikavõistluste teise ringi korduskohtumises sai Põlva Serviti võõrsil 32:21 (17:11) jagu HC Viimsi/Tööriistamarketist ja pääses üldskooriga 62:42 veerandfinaali.

Võitjate resultatiivseimad mängijad olid Ardo Puna 7 ning Andreas Rikken, Henri Sillaste ja Andri Ternovõi 5 tabamusega. Kaotajate suurimateks skooritegijateks osutusid Siim Pinnonen 6 ja Priit Poks 4 väravaga.

Serviti peatreener Kalmer Musting: „Suutsime ennast mänguks hästi häälestada ja tegime kohe vahe sisse. Võistkond täitis püstitatud ülesanded ning teisel poolajal võtsime homset Meistriliiga mängu Viljandiga silmas pidades tempo maha. Seeria avamatš oli meile raskem, sest seal tegutses Viimsi südikamalt."

Viimsi/Tööriistamarketi juhendaja Ain Pinnonen: „Läksime Servitile lahingut andma ja ka häälestatust oli normaalne, kuid me ikkagi ei käivitunud kõige paremini. Jäime hätta põlvalaste puurivahtidega, samuti raksatasid paljud meie pealevisked väravapostidesse."

22:13

Päeva lõpuks üks mõnus meelilõõgastav video Emajõe Ateenast:

21:18

20:55

20:53

JA ON OLEMAS! SUUREPÄRANE ALGUS EUROSARJALE: TÜ/Rock alistas kodusaalis leedulaste Utena Juventuse tulemusega 81:72. Rocki resultatiivseim Tanel Kurbas 18 punkti ja 10 lauapalliga.

20:50

Võit on olemas, aga kui suur?

20:49

11,4 sekundit lõpuni. Rock 76:70 ees, Kurbasel kaks vabaviset.

20:46

1.03 lõpuni. Harperi vabavisked viivad Rocki 74:66 juhtima. Nii lähedal, aga samas nii kaugel...

20:43

20:40

2.32 lõpuni. Rock endiselt kümnega peal (72:62).

20:36

20:34

5.03 lõpuni, Rock 66:55 eduseisus! Lõhnab kenasti!

20:23
20:21
KORVPALL / OTT JÄRVELA

Teist poolaega alustas Rock reipalt. Talts ladus kaks kulpi ja 36:35 oli tartlaste esimene eduseis terve mängu jooksul. Hoogu siiski sisse ei saadud, vaid jätkus punkt-punktis mäng. Rock pääses paaril puhul ka nelja punktiga juhtima, ent viimasele veerandajale minnakse Tartu meeskonna 51:49 eduseisult.

20:13

20:03

Teine poolaeg Tartus läks!

19:54

Samal ajal Rakveres.. Tarvas võitis Balti liiga mängus Barsy Atyrau vastu avapoolaja 36:35. Debüteeriva Janari Jõesaare arvel 8 minutiga 2 punkti.

19:51

Visketabavus on meeskondadel vaheajaks identne 35,3%, lauavõitlust juhib Rock 27:22, aga Eesti meisterklubi arvel on ka rohkem pallikaotusi (6:4).

19:49

Poolaeg 34:34. Teise veerandaja keskel, Rocki 18:27 kaotusseisus algatasid Janar Taltsi viis järjestikust punkti Rocki 9:2 spurdi ning 2.39 enne poolajasireeni oli kaotusseis vaid 27:29. Juventus võttis mõtlemisaja, mis venis eeldatust pikemaks seoses kohtumise komissari pissipausiga.

Ühele ekstsessile järgnes teine, kui Gerd Dorbek teenis kaitses kukkumise teesklemise eest tehnilise vea. Utena punktilisa aga ei saanud ja Rock jõudis viigini ning puhkama mindigi seisult 34:34, millega Rockil oli kohutavat esimest veerandaega arvestades kahtlemata rahul olla.

19:42

29:29 viik!

19:28

19:25

I veerandaeg läbi, Rock taga 13:19. Skoor pole nii õudne kui mängupilt. Ilma Evaldas Žabase kahe kaugvisketa oleks Rock juba plindris, aga õnneks leedulane tabas ning Utena pole samuti kõige paremini tabanud (väljakult 36,8%). Rocki tabavus on nutune 22,2% ning ameeriklasest keskmängija Brian Harper paistab silma pea ainult valedel põhjustel...

19:14

5.09 mängitud ja Kullamäe kutsub keskmängija Brian Harperi puhkama. Ameeriklane on proovinud kaks korda pealt panna ja mõlemal puhul on pall käest lahti läinud. Lisaks viskas ta mööda mõlemad vabavisked. Seis 4:7.

19:07

2.45 mängitud ja Gert Kullamäe kasutab esimest mõtlemisaega, sest Rock on jätkuvalt nulli peal. Kõik viis viset on läinud mööda ning rünnakud on kangutatud. Hea uudis on, et Utena pole kah teab mis säravalt alustanud ja juhib vaid 3:0.

19:04

Kõigi Tartu Rocki mängude eel TÜ spordihoone reipamaks tegev "Tartu marss" on kuulatud ja mängu ainuke hüppepall nähtud. Eurosarja-hooaeg Eestis on sellega alanud. Ootame võite!

19:02

LÄKS!

18:57

18:55

Reporter Ott Järvela on Viljandi järve äärest kenasti Tartu ülikooli spordihoonesse jõudnud. Viis minutit mänguni!

18:18

Rocki peatreener Gert Kullamäe iseloomustas Juventust Vikerraadiole antud intervjuus järgmiselt: "Egidijus Dimša on meil siin ju endalgi mänginud ja eelmisel aastal mängisime nendega. Eks neilgi muutused: mõned mängijad on lahkunud, mõned juurde tulnud, peatreener lahkus, tuli uus peatreener. Kuulus peatreener, kogenud peatreener.

Klassikaline Leedu meeskond: heal tasemel, ei ole päris Žalgiris ega Rytas, aga kohe seal riburada tulevad ülejäänud meeskonnad. Tugev Leedu sats nii-öelda. Ühtlane meeskond, kaks välismaalast, ameeriklast on ka tugevduseks võetud. Korralik tase."

18:16

Lisaks Juventusele kuuluvad Rockiga samasse FIBA Europe Cup alagruppi Južnõi Himik ja Nicosia ETHA Engomi. Teiste alagrupikaaslastega saab tutvuda SIIN.

18:13

Kuivõrd valitseva Eesti meistri TÜ/Rocki tänavuse eurosarja alguseni on jäänud ligikaudu kolmveerand tunid, on paslik vaikselt kossulainele lülituda. Saagem tuttavaks tänase vastase Utena Juventusega (Leedu):

Leedus eelmisel hooajal üllatuspronksi võitnud väiksema linna Utena klubi on tänavu alustanud koduliigas 3 võidu ja 4 kaotusega. Samas on kaks nulli tulnud hiidude Žalgirise ja Lietuvos rytase vastu, alistatud on näiteks EuroCupil osalev Klaipeda Neptunas.

Antanas Sireika käe all on leedulaste kõrval kaks noort ja kiiret ameeriklast, tagamehed Spencer Butterfield ja Chavaughn Lewis. Kodumaistest mängijatest on tuttavaim varem Rockis mänginud Egidijus Dimša. Mängujuhid on kogenud Rolandas Alijevas ja Aidas Viskontas, kõik leedulased ongi parimas mängijaeas 24-30-aastased mehed.

17:27
KERGEJÕUSTIK

Mitmevõistleja Janek Õiglane, kes kodusel noorsoo EMil võitis pronksmedali, teenis heade tulemuste eest hiljuti kutse mai lõpus toimuvale mainekale mitmevõistlusele.

17:25
ILUUISUTAMINE

Iluuisutaja Helery Hälvin pälvis täna 2000 euro suuruse stipendiumi, mida loodab kasutada suvelaagrite jaoks.

17:23

Viimasel ajal igasuguse kontrolli oma käitumise üle kaotanud Londoni Chelsea peatreener Jose Mourinho saadeti laupäevase Inglismaa kõrgliiga mängu poolajal tribüünile, sest portugallane käis kohtunike ruumis õiendamas.

Inglismaa kõmuleht Daily Mail avaldas täna killukese Mourinho sõimuvalangust peakohtunik Jon Mossi suunas: "Arsene Wengeril (Arsenali peatreener - M.T.) oli õigus, sa oled üks ku*adima pehmo!"

16:36

13:45
12:31

Täna jagas Tradehouse'i ilukaubamaja erinevaid noorsportlaste stipendiume. 3000 euro stipendium kuulub mitmevõistleja Janek Õiglasele, maadleja Epp Mäele ja purjetaja Karl-Martin Rammole. 2000 eurot uisutaja Helery Hälvinile ning odaviskajatele Magnus Kirdile ja Tanel Laanmäele ning 1000 eurot ujuja Andrei Gussevile ja orienteeruja Lauri Sillale. 3000 euro suuruse pressistipendiumi purjetaja Ingrid Puusta.

12:09
11:22
POKS

Tippspordiga lõpparve teinud poksija Floyd Mayweather kosutab oma meeli 3,5 miljonit dollarit maksva masinaga

10:11
JALGRATTASPORT
10:06
NBA

09:41
TENNIS

Jürgen Zopp alistas Suzhou tenniseturniiri avaringis maailma 318. reketi Flavio Cipolla 6:3, 6:3.

09:24

TÜ/Rocki korvpallimeeskond alustab täna FIBA Europe Cupi alagrupiturniiri, kui kohtub avamängus kell 19 kodusaalis Leedu klubi Utena Juventusega. Utena klubi on meile vana vastane, sest eelmisel hooajal kaotasime Balti liiga pronksiseerias neile kõigest ühe punktiga.