Kristjan Kangur (vasaskul).Foto: Mati Hiis
31. oktoober 2015, 07:00

Kristjan Kangur ja Vitoria purustasid Euroliigas Prantsusmaa meistri

Korvpalli Euroliigas sai neljapäeval võidu mitte ainult Kaunase Žalgiris, vaid ka teine Eesti koondislase koduklubi, kui Vitoria Laboral Kutxa purustas võõrsil Limogesi 107:71.

Vitoria tõttas juba esimese veerandajaga eest (26:12) ning viskas teisel perioodil lausa 34 punkti – sama palju kui vastane terve poolajaga (60:34)! Eriliselt muljetavaldavad olid Vitoria avapoolaja 17 korvi-söötu ja 1 pallikaotus.

Kristjan Kangur sai avapoolaja lõpus 7 minutit mänguaega ja selle jooksul kasvatati edumaad 13 silma võrra, kuid teise poolaja keskel vähenes just eestlase väljakul olles vahe korra vähem kui 20 punktini ning peatreener Velimir Perasovic saatis põhimehe Kim Tillie kohe platsile tagasi. Nõnda jäi Kanguri mänguajaks 12 minutit ning saldoks 0 pealeviset, 1 lauapall, 2 korvisöötu, 1 pallikaotus ja 1 isiklik viga.