Jalgpall

Tarmo Rüütli Pareiko punasest: kohtunik tahtis endast märku anda (1)

Ott Järvela, 31. oktoober 2015 15:09
Levadia vahetusmängija Tarmo Kink pidi eemaldatud Sergei Pareikot tagasi hoidma.Foto: Alar Truu
Hetkel käiva Tallinna jalgpalliderbi FC Levadia – FC Flora esimese poolaja viimasel minutil eemaldati Levadia väravavaht Sergei Pareiko, kes nurgalöögi olukorras lükkas käega näkku Flora poolkaitsjat Andre Frolovi.

ETV stuudios kohtumist kommenteeriv Eesti koondise endine peatreener Tarmo Rüütli arvas, et karistus oli liiga karm. "See [olukord] on maitseasi. Proovitakse väravavahti blokeerida ja väravavaht sealt tagant välja tulla. Et [Pareiko] käsi ees liigub, on noh... Absoluutselt piiripealne [olukord]. [Kastikohtunik] tahtis endast märku anda, et näen kõike hästi," lausus Rüütli.

Peakohtunik Kristo Tohver olukord ei silmanud ja mäng jätkus mõned sekundid enne, kui kastikohtunik Juri Frischer talle märku andis. Tohver peatas vilega mängu, pidas Frischeriga nõu ja eemaldas Pareiko, kelle väljakult lahkumine kestis paar minutit ning suurte protestide ja ekstsesside saatel.

Samast olukorras teenis Flora ka penalti, sest hetkel, kui Pareiko Frolovi näkku tõukas, oli pall mängus ehk kõik tehtud vead tuleb karistada seal, kus nad tehakse ning karistusalas tehtud vead karistatakse teatavasti penaltiga.

Samal teemal

01.02.2016
KUULA! Tarmo Rüütli luges Vikerraadio eetris spordiuudiseid
09.11.2015
Magnus Pehrsson Pareiko punasest kaardist: miks peaks ta seetõttu koondisest eemal olema?
06.11.2015
VIDEO | Pareiko eemaldanud Tohver andis ka Euroopa liigas väravavahile punase kaardi
03.11.2015
Sergei Pareiko vabandab, aga süüdistab kohtunikke vales otsuses