Jalgpall

FOTOD | Levadia – Flora mängul harjutas kohtunik Euroopa liiga mänguks valmistudes uue abivahendi kasutamist (3)

Ott Järvela, 1. november 2015, 11:51
Väljakukohtunik Kristo Tohver kasutas FC Levadia - FC Flora kohtumisel karistuslöökide haldamisel haihtuvat vahtu. Eesti meistrivõistlustel pole seda varem tehtud.Foto: Alar Truu
Jalgpalli Eesti meistrivõistluste 35. vooru kohtumine FC Levadia – FC Flora jääb eelkõige meelde külaliste 2:0 võidu ja Sergei Pareiko punase kaardi läbi, aga oli veel üks põnev nüanss.

Nimelt kasutas väljakukohtunik Kristo Tohver jalgpallisõpradele 2014. aasta MM-finaalturniiril tuttavaks saanud haihtuvat vahtu, millega tähistatakse karistuslöökide puhul nende sooritamise koht ning joon, mille taga kaitsva meeskonna müür peab püsima.

Samal teemal

Eestis oli haihtuvat vahtu enne eilset kasutatud ainult rahvusvahelistes kohtumistes välismaiste kohtunike poolt. Eesti meistrivõistlustel kasutati abivahendit esimest korda. Põhjuseks Euroopa liiga alagrupiturniiri kohtumine, mida Tohveri juhitud brigaad neljapäeval vilistab ja kus on vahu kasutamine vastavalt Euroopa jalgpalliliidu (UEFA) reeglistikule soovitatav.

Euroopa liiga alagrupiturniiri kohtumine, mida Tohver neljapäeval vilistab, avalikustatakse uue nädala alguses. Tegemist on Tohveri selle hooaja neljanda rahvusvahelise määramisega ning arvestades, et neist kõige prestiižikamaga, siis on tegu tunnustusega eelmistes mängudes (Euroopa liiga eelringimängud Kukesi-Mladost ja Spliti Hajduk - Strömgoset ning UEFA noorteliiga mäng Minski U19 - Viitorul U19) näidatud kõrge taseme eest. 

3 KOMMENTAARI

c
corner 1. november 2015, 16:28
keegi tark vend ütles et te vöite mängida julma mängu,kohtunik vilistab ainult 10prossa ja nii te tulete eesti meistriks.
t
Tubli 1. november 2015, 14:03
Julgeb mõistuse kaotanud mehele punase anda, selle tõttu ka saab välismaal vilistada. Nõrgem vend oleks läbi sõrmede vaadanud.
Loe kõiki (3)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee