Nõmme Kalju mängijadFoto: Aldo Luud
1. november 2015, 16:00

Ats Purje hiline värav kindlustas Pärnule uueks hooajaks koha kõrgliigas ning säilitas Kalju hõbedašansid

Eesti jalgpallimeistrivõistluste 35. vooru viimastes kohtumistes tundsid võidurõõmu Nõmme Kalju ja Sillamäe Kalev, kes alistasid vastavalt 1:0 Tartu Tammeka ja 2:1 Viljandi Tuleviku.

Säärased tulemused olid mokkamööda ka Pärnu linnameeskonna mängijatele, kes kindlustasid sellega lõplikult koha Premium liiga kaheksa parema seas ehk otse püsimajäämise (vt tabelit allpool).

Eriti nukker oli pärastlõuna muidugi tartlaste jaoks, kes tegid eesotsas väravavaht Karl Johan Pechteriga südi partii, ent lahkuvad Ats Purje 88. minuti värava tagajärjel ikkagi Hiiu staadionilt kaotusega.

Hädasti punkte vajav Viljandi Tulevik jäi juba 17. minutiks Jaroslav Kvassovi väravatest 0:2 Sillamäe vastu kaotusseisu. Suvel Florast Viljandisse laenule siirdunud Sakari Tukiainen õrritas veel 77. minutil viljandlaste lootusi, ent 1:2 kaotusest enamaks Tulevik täna võimeline polnud.

Seega selgub esiliigasse langeja järgmisel laupäeval viimases mänguvoorus, kus Tulevik võõrustab Kaljut ning Tammeka võtab kodusel Tamme staadionil vastu Narva Transi. Lisaks säilitas Kalju võiduga teoreetilise võimaluse napsata Levadialt hõbemedalid. Selleks peab Kalju alistama Tuleviku ning Levadia viimases voorus kaotama kodus Infonetile.

Nimelt vaadatakse Premium liigas võrdsete punktide korral esimesena üldiste võitude arvu (Kaljul hetkel 22, Levadial 21). Erandiks on juhus, kui kaks esimest meeskonda koguvad võrdselt punkte, siis otsustatakse meistritiitel lisamänguga.

Viimases vooruga ei saa tõusta ega langeda Flora, Infonet, Sillamäe, Trans, Paide ja Pärnu.