Kuigi Pärnu oli blokis päris hea, ei aidanud see eestlastel Olympiacost alistada.Foto: Alar Truu
5. november 2015, 22:05

KAHJU! Avageimi võitnud Pärnu vandus eurosarjas alla tugevale Kreeka klubile

Eesti volletšempion Pärnu kaotas Euroopa tugevuselt teise klubisarja CEV Cup'i avaringis 1:3 Piraeuse Olympiacosele.

Mäng algas suvepealinlastele suurepäraselt ning vahepeal juhiti lausa 19:12. Kuigi Kreeka klubi suutis vahet lõpuks veidi sulatada, kuulus avageim Avo Keele hoolealustele 25:20.

Teise geimi võitsid kreeklased ise 25:20. Mängu eelviimane geim oli aga õhtu maiuspala: Pärnu oli mõnepunktilises kaotusseisus, kuid suutis end mängu tagasi võidelda. Seejärel mäng punkt-punktis ning Eesti tšempionitel oli ka neli geimpalli, kuid lõpuks oli Olympiacos parem 32:30.

Viimaseks jäänud geimis läksid külalised soojalt maalt teises pooles oma teed ning võtsid kindla 25:16 võidu. Kordusmäng peetakse veidi vähem kui kahe nädala pärast, 18. novembril.

Pärnu resultatiivseimana tõi Hindrek Pulk täna 21 punkti. 43st tõstest realiseeris mees 16, saades rünnakuprotsendiks 37. Taavet Leppik ja Kardo Kõresaar panustasid Pärnu mängu kümme silma. Olympiacose parimana sai Bozidar Cuk kirja 18 punkti.