Laupäeval eemaldas Kristo Tohver väljakult vastast lüüa proovinud Sergei Pareiko. Eile Portugali väravavahi Rui Patricio.Foto: Alar Truu
6. november 2015, 12:03

VIDEO | Pareiko eemaldanud Tohver andis ka Euroopa liigas väravavahile punase kaardi

Eelmisel laupäeval Eesti jalgpalli meistrivõistluste kohtumises FC Levadia - FC Flora võõrustajate väravavahi Sergei Pareiko eemaldanud Eesti juhtiv jalgpallikohtunik Kristo Tohver näitas puurivahile punast kaarti ka eile Euroopa liigas.

Tohveri juhitud brigaad vilistas H-alagrupi kohtumist Skenderbeu (Albaania) - Lissaboni Sporting (Portugal), mille võõrustajad üllatuslikult 3:0 võitsid. Kaks nädalat tagasi Lissabonis oli samade meeskondade duell lõppenud Sportingi 5:1 võiduga.

Kohtumise saatuse otsustas 16. minuti episood. Minut varem 1:0 juhtima pääsenud Skenderbeu ründaja Liridon Latifi lõikas vahelt Sportingi meeste kehva tagasisöödu ja Portugali koondise väravavaht Rui Patricio kukutas ta. Penalti määras Tohver kohe (sealt sündis 2:0 värav), pärast väikest mõttepausi tõusis ka punane kaart, mille vastu Patricio ei protesteerinud.

Videokorduse kvaliteet pole piisav, et olukorra osas 100% kindlusega seisukoht võtta, ent Sportingi mängijate reaktsioon - suurt protesteerimist ei järgnenud - viitab, et Eesti brigaad langetas õige otsuse. H-alagrupi tabeliseis: Moskva Lokomotiiv 8, Istanbuli Besiktas 6, Lissaboni Sporting 4, Korce Skenderbeu 3.