Paide - FloraFoto: Laura Oks
7. november 2015, 16:09

MEISTRILIIGA LÕPPLAHENDUS: Paide rikkus Flora tiitlipeo, Levadiale hõbe ja Viljandile esiliiga (1)

Eesti jalgpalli meistriliiga viimase vooruga said vastuse viimased õhus rippunud küsimärgid: tiitlikaitsja FC Levadia lõpetab hooaja hõbemedalitega ning Viljandi Tulevik pallib järgmisel hooajal esiliigas.

Päeva võimsaima etteaste pakkus koduses Kadriorus Levadia meeskond, kes loputas neljanda koha teeninud FC Infonetti hooaja lõpetuseks 5:0 ega jätnud hõbemedali osas Nõmme Kaljule võimalusepoegagi.

Kalju ise madistas samal ajal Viljandis kohaliku Tulevikuga, kelle jaoks oli tegu ellujäämismänguga. Tulevik asuski kohtumist juba 3. minutil Roger Teori väravast juhtima, ent Ats Purje ja Tarmo Neemelo pöörasid poolajaks seisu Kalju kasuks.

Suvel Florast laenule siirdunud Sakari Tukiainen suutis lõpu eel mänguseisu viigistada, ent suurt tolku sellest polnud, sest Tartu Tammeka alistas kodus 2:1 Narva Transi ning kindlustas endale 9. ehk üleminekumängudele viiva koha.

Kuigi Flora mängijad said täna füüsiliselt meistrikarika pea kohale tõsta, ei tehtud seda loodetud tujuga, sest Paide alistas kodumurul värske meistri 2:1. Mitte midagi otsustanud mängus murdis Sillamäe Kalev  tugeva lõpuga 2:1 Pärnu linnameeskonna.

Tulemused:

Levadia - Infonet 5:0 (7. Teever, 29. Luts, 71. Marin, 76. Kruglov, 87. Peetson)
Pärnu - Sillamäe 1:2 (35. Pärnat - 86. Kabajev, 88. Ratnikov)
Tammeka - Trans 2:1 (32. Kiidron, 41. Tiirik - 4. Barkov)
Tulevik - Kalju 2:2 (3. Teor, 82. Tukiainen - 10. pen. Purje, 38. Neemelo)
Paide - Flora 2:1 (53. Sillaste, 58. Varendi - 87. Sappinen)