Merili Luuk, Pärnu, 8. november 2015, 18:39
Pärnu Sadam alistas Rakvere TarvaFoto: LAURA OKS
Eesti korvpalli meistriliigas peeti täna üks kohtumine, kui kodusaalis mänginud Pärnu Sadam alistas Rakvere Tarva 81:79.

Seni kolm kohtumist kaotanud ning edetabelis eelviimasel kohal oleval Tarval oli võitu hädasti vaja, kuid meelehärmi pakkus Andres Sõbra endine hoolealune Rain Raadik, kes tõi pärnakatele otsustavatel hetkedel punktid ära ning kogus 15 silma.

Kuigi kaks esimest veerandaega kulgesid võrdselt, läks teise poolaja alguses Pärnu sel hooajal Eestisse naasnud Raadiku visete toel ette juba viie punktiga. Rakvere ei jätnud aga jonni ning vaatamata kohutavale lähivisete tabavusele, jätsid Roberts Stumbrise (10/5), Janari Jõesaare (5/2) ning Nemanja Marici (6/3) kaugvisked vahe vaid minimaalseks.

Kolm minutit enne lõppu läks Pärnu aga Andrew Warreni visete toel ette juba kuue punktiga ning invasioonile pani 1.14 enne lõppu punkti Robert Valge kolmepunktivise, tuues tabloole numbrid 76:69. Kuigi Stumbris tabas veel ühe kaugviske ja Tarvas oli veel 10 sekundit enne lõppu kolme punkti kaugusel, suutsid Silver Leppiku vabavisked hulleima ära hoida ning ka Marici tabav kaugvise viimasel sekundil Tarvale võitu ei päästnud.

Pärnu parimana tõi testimisel olev Paulius Petrilevicius 20 punkti ja 10 lauapalli, Raadik lisas 15 punkti ja 9 lauapalli ning Warren 14 silma ja 8 lauapalli. Tarva edukaim oli Roberts Stumbris 28 punkti ja 7 lauapalliga, Maric lisas 19, Kovacevic 11 ning Jõesaar 8 punkti.