Eesti - MehhikoFoto: Stanislav Moškov
Jäähoki
8. november 2015, 19:08

Eesti jäähokikoondis alistas koduse OM-eelvalikturniiri viimases mängus 13:3 Mehhiko esinduse, võitis alagrupi ning pääses järgmisesse ringi.

Kuigi mehhiklased asusid Tondiraba jäähallis peetud kohtumist üllatuslikult 11. minutil kohtumist juhtima, võitis Eesti Artur Fedoruki, Jan Lukatsi ja Mihkel Vorangi väravatest avakolmandiku 3:1.

Teisel kolmandikul satus hoogu koondise liidreid Robert Rooba, kelle kolm väravat viisid kodumeeskonna enne viimast 20minutilist perioodi 6:3 eduseisu.

Viimasel kolmandikul kaugete külaliste jõud aga rauges, kolmandik 7:0 ja kogu kohtumine 13:3 Eestile. Viimase kolmandiku väravad: Jaanus Sorokin 2, Artjom Minin 2, Robert Arrak, Artjom Gornostajev ja Risto Teppan.

Tänane võit kindlustas Eestile täiseduga pääsu 11.- 14. veebruaril Budapestis toimuvasse järgmisesse ringi, kus vastasteks Ungari, Poola ja Leedu koondised.