Jäähoki

Jäähokikoondise peatreener Jussi Tupamäki naudib Eestis ainulaadset töökohta

"Eestlased armastavad rasket tööd teha, kohvipause ei nõuta." (3)

Ott Järvela, 9. november 2015 07:00
ARHITEKT: Soome jäähoki­treeneril Jussi ­Tupamäkil on ainulaadne töö – ta saab Eesti jäähokit oma käe järgi vormida. Soomlane naudib ametit ja töö kannab ka ­vilja. Foto: Stanislav Moškov

Maailma jäähokis pole ilmselt teist sellist töökohta nagu soomlasel Jussi Tupamäkil. Jäähokiliidu vastutav treener peab üles ehitama süsteemi ja kujundama välja Eesti jäähoki stiili. Sihi saavutamise nimel tegeleb ta Eesti jäähoki kõigi aspektidega.

38aastane soomlane nimetab kolmeks peamiseks ülesandeks koondiste juhendamist, Eesti mängustiili väljatöötamist ja treenerite koolitust. Aga põhisuundadele lisandub hulganisti detaile. Alustades väravavahtide koolitusest – Tupamäki: "Võrdsete vastaste mängu võidab alati see, kel on parem väravavaht!" – ja lõpetades riietusruumi korraldamisega.

"Näiteks selgitan hooldajatele, kuidas panna meeskonna jaoks asjad valmis nii, et kõik oleks nagu profimeeskondades. Ainulaadne on mu töö oma mitmekülgsuse tõttu vist tõesti, aga see meeldib mulle väga. Saan aidata kõigega, millest midagi ­tean," sõnab Tupamäki puhtas eesti keeles.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

10.02.2016
Eesti jäähokikoondis nuusutab Budapestis maailma eliidi taset
23.03.2015
Eesti hokikoondist juhendab MMil soomlaste tandem
02.10.2012
Jäähoki Eesti moodi: meisterklubi tuli osalema meelitada
07.09.2012
Eestlane Soome hokiskandaali keskmes: NHLi kogemusega mängija sülitas Siim Liivikule verist sülge näkku!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee