Kergejõustik

WADA: Venemaa kergejõustikuliit tuleks IAAFist välja visata  

Toimetas Mart Treial, 9. november 2015 16:44
WADA pressikonverentsFoto: AFP / Scanpix
Maailma Antidopingu Agentuuri (WADA) sõltumatu uurimiskomisjon avaldas täna 335 lehekülje pikkuse raporti, milles soovitab Venemaa kergejõustikuliidu rahvusvahelisest alaliidust (IAAF) välja visata ja Vene kergejõustiklastele kehtestada võistluskeeld kuniks riik puhastab end dopingust.

Samuti soovitab raport Rahvusvahelisel Olümpiakomiteel (ROK) mitte arvestada Vene alaliidust tulevaid normitäitmisi kuniks organisatsioon täidab WADA koodeksit, mille üks peasõnumeid on puhas sport. Teisisõnu, kui ROK WADA nõu kuulda võtab, pole Vene kergejõustiklastel Rio olümpiale asja.

Uurimiskomisjoni juht Dick Pound sõnas pressikonverentsil, et uurimise käigus avastati infot, mis ei puuduta ainult korruptsiooni spordis, vaid laialdasemat kriminaalset tegevust. "See info on edasiseks uurimiseks edastatud Interpolile (rahvusvaheline kriminaalpolitsei - M.T.)," sõnas Pound. 

Ühtlasi on komisjon kohtunud Venemaa spordiministri Vitali Mutkoga ja pannud mehele südamele, et ta võtaks teema tõsiselt käsile.

 

 

Samal teemal

25.04.2016
Kahekordne olümpiavõitja ähvardab kohtusse pöörduda, kui Venemaa sportlasi Rio OMile ei lasta: see on inimõiguste rikkumine!
24.04.2016
Olümpiaboikoti kartuses Venemaa käis välja jõulise dopinguveksli
20.03.2016
Venemaa kergejõustik astub suuri samme, et nende atleedid saaksid Rio olümpial võistelda
27.11.2015
Endine Venemaa antidopingujuht: ei saa eitada, et dopinguprobleem Venemaal on terav

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee