Tü/Rock vs. HimikFoto: Aldo Luud
10. november 2015, 23:00

NII SEE JUHTUS | Sport 10.11: Korvpalliväljakutel toimusid põnevuslahingud, ROK ähvardab dopingupatustelt kõik medalid ära võtta (1)

Tänase spordipäeva maiuspalaks oli Tartus peetud TÜ/Rocki ja Južnõi Himiki kohtumine – mõlemad meeskonnad pole seni uues eurosarjas veel kaotusekibedust tundnud ja külalised on L alagrupi liidrid tänu paremale korvide vahele. Ometi minetas Rock eduseisu halbade kaugvisetega ning vastu tuli võtta esimene kaotus. Spordipäeval juhtus muudki põnevat, siit saad terve ülevaate!
22:59
22:40
SPORDIKÕMU

Täna oli meil tore kohtumine Eesti spordi ühe läbi aegade suurima sangari Erika Salumäe -ga! Kahekordne Olümpiavõitja ei...

Posted by Ott Kiivikas on 10. november 2015. a.

DOPING

Rahvusvaheline Olümpiakomitee (ROK)  otsustas lõpuks dopinguskandaalile reageerida ning andis teada, et keelatud ainetega patustanud Venemaa sportlastelt tuleb olümpiamedalid ära võtta.

Nende seas on 2012. aasta 800 meetri jooksus olümpiavõitja Maria Savinova ja pronksmedalist Jekaterina Poistogorova. Lisaks on Savinova samal distantsil kroonitud maailmameistriks ja Euroopa meistriks.

21:20
21:02

Gert Kullamäe sõnas Delfi eetris: "Me ei leidnud kuidagi rünnakut üles. Me ei leidnud häid käike ja kui ka leidsime, siis hakkama ikka ei saanud.. Ei leidnud täna viskekindlust, mis on meie mängu üks kindel osa. Arvasin, et kui hoiame neid 60-65 punkti peal, siis sellest piisab. Kaitses hoidsime, rünnakul aga ei saanud me ise hakkama."

20:46

Kohtumise lõpus valitseb täielik segadus: Talts saab veel sekundid enne lõppu kirja 2 punkti ning Kullamäe võtab veel ühe mõttepausi. Seejärel üritavad tartlased veel viga teha, kuid kohtunikud annavad siiski märku, et matš on lõppenud tartlaste 61:63 kaotusega.

20:44

JA TALTS VISKAB..... kuid ei taba!

20:42

Zabas vähendab vahe ühele, kuid Sokk teeb vea ja Frazier tabab vabavisked. Kullamäe võtab veel viimase mõttepausi - nii ärevat olukorda pole ammu olnud! Rock taga 59:62, mängida 14,9 sekundit.

20:39

JA ON KÕIK VEEL MÄNGUS! Harperi visked vähendavad 1.03 enne lõppu vahe kolmele punktile. Vastased võtavad mõttepausi, sest Rock on tulnud uskumatust seisust välja.

20:33

Eufoooria on muutunud agooniaks: Himik realiseerib kaks rünnakut järjest ning vahe on taas 10 punkti. Kas 2 minutit ja 30 sekundit on Rockile piisav?

20:30

Ja tuli lõpuks see kolmene! Harber tabas ning 5 minutit enne lõpuvilet on vahe kuus punkti 49:55!

20:27

Rocki Kolmeste tabavus on jätkuvalt katastroofiline! 16 kaugviskest tabanud vaid 2! Kõik on uperkuuti! 6 minutit lõpuni, seis 44:55

20:23

Natuke ka statistikat kolmanda veerandaja järel:

20:21
20:15
KORPVALL

Oli lootus, kuid kolmanda veerandi lõpuks on see jälle purunenud - vastased suutnud nelja minutiga tuua 8 punkti, tartlased 1. 33:46

20:09

Maa-ala aitab ning Janar Talts toob järjest punkte! Kaotusseis kuus punkti - 32:38.

20:02

Teise poolaja algus pole olnud samuti rõõmustav - vahe püsib sarnaselt suur - 7 minutit jäänud kolmandat veerandit, 23:35 tablool. Vaatame parem kelmikaid tantsutüdrukuid!