Spordivaria

Viimati jaanuaris keemiaravi saanud 40aastane Roman Dolski tuli oktoobris Eesti meistrivõistlustel rannafitnessis neljandaks.

Kuidas vähiga võitlev Roman sportlasena lavale astus (11)

Deivil Tserp, 12. november 2015, 07:00
HEA VORM: Kui Roman Dolski särgi seljast võtab, näevad kõik, et 40aastane mees on raske haiguse kiuste väga heas vormis.Foto: Stanislav Moškov

Igaüks meist võib mõelda, kui tihti ta viriseb, et elu on raske ja ülekohtune. Roman Dolskil diagnoositi 15 aastat tagasi neljanda astme vähk, mis tavaliselt tähendab vikatimehe peatset puudutust. Roman jäi imekombel elama, ta taastus ja hakkas normaalselt tegutsema. Ent tänavu jaanuaris andis vähk uuesti tunda. Tal tuli taas lõikusele ja keemiaravile minna. Juba päev pärast haiglast väljapääsemist seadis Roman sammud spordisaali ja oktoobri lõpus sai ta Eesti meistrivõistlustel rannafitnessis neljanda koha. 

Romani lugu, mille ta esimest korda avalikult räägib, on pisarateni liigutav. Saatus on teda tümitanud suure malakaga ja mitu korda julmalt haua äärele tõuganud. Aga iga kord, kui lootusekiir hakkas kustuma, on 40aastane tallinlane suutnud raskest seisust välja tulla.

"Võitlus algas juba 1989. aastal," pajatab Roman. "Toona kimbutas mind teine haigus, mis oli seotud luuga. Kriimustasin jalga ja mustus läks luusse. Ma olin sageli haiglas, vahel isegi kolm kuud järjest. Võitlus kestis mitu aastat, haigus oli küll krooniline, kuid vähemalt ravitav. Põletik tekkis mitu korda uuesti, siis tehti jälle operatsioon. Iga kord võttis taastumine päris kaua aega, organism oli nõrk. Lõpuks sain tervise korda ja võisin juba normaalselt elada, ent siis tekkis vähk."

Edasi lugemiseks:

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee