Talisport

Suusahooaeg algab Olosel, võistlus esmakordselt nähtav ka veebiülekandena! 

Toimetas Ville Arike, 12. november 2015 15:19
Peeter Kümmel on ainus suusataja, kel eelmise hooaja põhjal koht esimesele MK-etapile minevas Eesti koondises käes.Foto: MATI HIIS
Murdmaasuusatajad alustavad võistlushooaega traditsioonilise esimese lume võistlusega Soomes Olosel, kus selgub Eesti koondis esimeseks MK-etapiks Rukal.

Esimest korda võistluse ajaloos on see veebis otseülekandena nähtav, aadressil www.kestavyysurheilu.fi/tv. Reedest pühapäevani peetava võistluse avapäeval on kavas klassikasprint (kvalikatsioon kl 10, finaalid kl 13), laupäeval sõidetakse naiste 10 km ja meeste 15 km klassikadistantsid (vastavalt kl 10 ja 11) ning pühapäeval naiste 5 ja meeste 10 km vabatehnikasõidud (vastavalt kl 10 ja 11).

Suusaliidu murdmaasuusatamise ala juhataja Robert Päkk selgitas alaliidu pressiteates koondise valimise kriteeriume: "Olose võistluste põhjal valitakse esimesele MK-le maksimaalselt neli meessuusatajat ja kaks naissuusatajat. Eelmise hooaja põhjal on Rukasse eelkvalifitseerunud Peeter Kümmel. See tähendab, et kõigi kolme võistluspäeva põhjal valitakse lisaks temale kolm paremat sportlast meeste ülejäänud kohtadele. Need kolm sportlast peavad saama 60 või vähem FIS punkti peab olema perspektiiv jõuda Rukal 40 parema sekka. Kahe parema naissuusataja valimisel on kriteeriumideks 90 FIS punkti või alla selle ja samuti perspektiiv jõuda Rukal 40 parema sekka. Ka naiste puhul arvestatakse kõiki Olose starte."

Samal teemal

14.10.2015
Ränkel tegi esimese lume võistlusel Rehemaale ja Veerpalule tuule alla