NII SEE JUHTUS | Sport 14.11: Tallinna Mõõk ebaõnnestus, kollased vutikoondised EMile sammu võrra lähemal (1)

Õhtuleht.ee, 14. november 2015, 23:50
Zlatan Ibrahimovic AFP / Scanpix
Laupäevane spordipäev pakkus närvikõdi mitmel rindel – Tallinna Mõõgal võistlustules olnud Marno Allika ja Nikolai Novosjolov pudenesid konkurentsist vastavalt 32 ja 64 seas. Ukraina ja Rootsi vutikoondised alustasid EMi play-off'e võitudega, Rapla šokeeris koduses kossuliigas TÜ/Rocki. Lisaks juhtus palju muud põnevat, ent kahjuks ei saanud me üle ega ümber Pariisi tragöödia järelkajadest.

23:51
SPORDISÕBER

Teadetega Stockholmi vutiareenilt tänase otseülekande ka lõpetame. Uute uudisteni juba homme hommikul! Head ööd!

23:42
23:27

TAANI LÖÖÖB VASTU! Nicolai Jørgensen kasutab 80. minutil ära endale sülle kukkunud võimaluse. 1:2 ja Taani elab!

23:15

23:06

Zlatani penalti. Schmeichel arvas küll nurga ära, ent tolku oli sest vähe...

23:02

Ja Zlatan lööb 55. minutil teise, aga suluseisust...

22:58

JA ON OLEMAS! Zlatan realiseerib külmavereliselt 50. minutil penalti, Rootsi juhib 2:0 ja Zlatan lööb oma elu esimese värava lõunanaabrite võrku!

22:56

PENALTI ROOTSILE! väravaautor Forsberg tõmmaatske maha ,Zlatan asub lööma!

22:55

Emil Forsbergi 44. minuti kaunis tabamus:

22:53

Teine poolaeg Friends Arenal läks!

22:41

Rootsi on viimasest 19 kodumängust võitnud 18, kui nad on poolajaks end eduseisu mänginud.

22:39

ZLATANI ESIMENE POLNUD KAUGEL! Ibrakadabra virutas 18 meetrilt oma teenitud karistuslöögi tagumise ristnurga suunas, kuid Kasper Schmeichel Taani väravasuul teeb imelise tõrje. Sellega on ka avapoolaeg Stockholmis lõppenud, Rootsi juhib Emil Forsbergi 44. minuti väravast Taani vastu 1:0.

Kuigi pallivaldamises osas oli avapoolaeg võrdne, võib öelda, et Rootsi juhib teenitult, sest Taani rünnakud olid enamasti nürid või sumbusid juba eos.

22:36
22:35

JA SIIN ON VASTUS! Vana hea jalgpalliklišee "kui ise ei löö, lüüakse sulle" pidas taas paika!! Suurepärane rünnak paremalt äärelt: Lustig tsenderdab madala palli kasti ja Forsberg lajatab ühe puutega taha nurka! ROOTSI JUHIB 1:0!

22:33

OIOIOI! Nicklas Bendtneril oli 44. minutil kuldne võimalus, kuid Wolfsburgi ründaja tabas viie meetri pealt palli oksa kohaga!

22:18

Rootsi peab 29. minutil tegema sunnitud vahetuse..

22:17

22:17

28 minutit mängitud, ikka 0:0.

22:08
POKS

Tänaõhtustest profimatšides näeb ringis kokku kahte eestlast – Rain Kärkineni ja Pavel Semjonovit. Esimesena ringi tulnud Kärkinen (senine profirekord 1 matš, 1 võit pidas Soome esindaja Dayron Lesteriga (samuti ühest üks) vastu vaid 1.40, enne kui kohtunik duelli lõpetas – vastase poolt Kärkineni vasakusse oimukohta tulnud hoop lõi mehe liialt uimaseks, et võitlust jätkata.

21:52

21:46

Zlatan pole kunagi Taani võrku sahistanud ega üleüldse taanlasi alistanud!

21:45

21:40

VIIS MINUTIT Rootsi - Taani EMi play-offi alguseni!

21:16

21:15

#prayforparis

A photo posted by Tartu Ülikool/Rock (@tarturock) on

20:42
20:15

Sloveenia seis hakka tasapisi hapuks minema.

19:57

#PrayForParis

A photo posted by FC Augsburg (@fcaugsburg1907) on

19:53
19:53

19:47

Ready for the award ceremony of Estonian Motorcycle Federation! / Valmis EMF-i autasustamistseremooniaks ja lõpupeoks Rock Cafés!

Posted by Anastassia Kovalenko on Saturday, November 14, 2015
19:44
JÄÄHOKI

Robert Rooba koduklubi Espoo Blues alistas täna Soome hokiliigas 3:1 Kuopio Kalevan Pallo meeskonna. Rooba kuulus neljandasse viisikusse.

19:35

Bogdan Vaštšuk: "Hea meel taas skoori teha. Väärt võit, hea töö, kutid!"

19:29
19:27
19:25
VORMEL 1

19:24
19:02

Ukraina ja Sloveenia vaheline EMi play-off mäng algas minutilise leinaseisakuga.

18:59

Vaštšuki värav tõi võidu koju!

18:48
VORMEL 1

18:45

Viimati kevadel Eesti U21 koondist esindanud Bogdan Vaštšuk on taas Inglismaal skoori teinud. Väidetavalt eelnes täpsele löögile pikk-pikk soolo:

18:38

TTÜ ja Pärnu mängu statistika:

18:35

Martin Paasoja kaks korvi viisid Rapla 4.50 enne lõppu ette 70:54 - mäng oli enam-vähem tehtud!

18:33

Pärnu Sadam alistas koduses korvpalliliigas võõral väljakul TTÜ korvpalliklubi 75:70 ja kirjutas tabelisse neljanda võidu (kahe kaotuse kõrvale). TTÜl tabelis võit ja viis kaotust.

Pärnu parimana tõi Andrew Warren (kes siis muu?) 31 punkti! Kaotajate parim oli Kiur Akenpärg 21 silmaga.

18:27
VORMEL 1

15 pilooti jätkavad Brasiilia GP kvalifikatsiooni, et pääseda 10 kiireima sekka ehk kolmandasse faasi.

18:25
VORMEL 1
18:25
VORMEL 1

Samal ajal Brasiilias:

18:20

Martin Paasoja on täna olnud Rapla Avise rünnakuliider. Viimast veerandit alustas Rock aga kahe kiire korviga, seis on 60:47 ja Kuusmaa võttis kiirelt aja.

18:17

Teise poolaja alguses vähendas Rock kiirelt vahe 15 punktile, kuid Rapla võttis olukorra uuesti kontrolli alla. 28. minutil tõi Martin Paasoja neljas tabav kolmene tabloole seisu 58:36! Kolmanda veerandi lõpuks on seis 60:42.

18:09
SUUSATAMINE

17:52

Taas Raplasse jõudnud Domagoj Bubalo on korvialuse kenasti lukku pannud (pildil).

17:50

Mäng TTÜ - Pärnu Sadam on poolajal seisuga 32:42 (Kitsing 11 - Warren 14).

17:50

Poolaja kahe kolmesega lõpetanud Martin Paasoja on poolajal Rapla resultatiivseim 15 punktiga, Devin Brooks on lisanud 10. Rocki tulemuslikem on Tanel Sokk 6 silmaga.

17:48

Rapla leegionäri Will Artino (nr 31) kontos on juba 9 punkti ja 10 lauapalli!

17:47
Ville Arike, Rapla

Raplas võttis poolaja lõpp juba täiesti uskumatu suuna, võõrustajad viskasid kümme punkti järjest ja juhivad 43:23! Tiitlikaitsjast - mis sest, et peale Marek Doronini ei mängi ka Gert Dorbek -, poleks seda oodanud.

17:39

Raplas käib kõva võitlus, kus kohalik Avis näeb praegu Rockist parem välja (18. minutil 33:23).

17:35
KORVPALL / VILLE ARIKE

Nädala alguses Južnõi Himiku vastu raskustes olnud Rocki rünnak kiratseb ka praegu. 15 minutiga on visatud 20 punkti, niimoodi pole ka Utenas midagi teha. Rapla juhib 27:20.

17:32
17:31

Ja auhinnatud esikolmik - Elis, Berle ja Anne-Grethe :) #parnujk #lõpupidu #squash

A photo posted by Pärnu JK (@parnujalgpalliklubi) on

17:28

Valus hetk Raplale, Indrek Kajupank saab juba mängu 13. minutil 4. vea. Võõrustajad juhivad 21:18.

17:24

Rockil on tegemist viimase mänguga enne kolmapäeval Utenas peetavat eurosarja mängu sealse Juventusega. Esimese kümne minuti põhjal võib küll öelda, et Rapla on eurosarja tiimi vastu väga soliidselt alustanud.

17:22

Rapla hoiabki edu veerandi lõpuni - 19:13. Tallinnas on Pärnu TTÜ vastu ees 21:16, Andrew Warren on visanud juba 10 punkti.

17:11

Rapla on täismaja ees alustanud võitluslikult ja juhib 5-minutilise mängu järel 10:4. 5 punkti on nii Paasoja kui ka Saare arvel.

17:08

Raplas on taas vastamisi vanad sõbrad Aivar Kuusmaa ja Gert Kullamäe. Ja "vanad sõbrad"-meeskonnad - meenutame mõne aasta eest Rapla pubi menüüs olnud "Leppiku pihupalle" ja "Visnapuu rõõmsaid rõngaid".

17:03

Algasid koduse korvpalliliiga mängud Rapla Avis - Tartu Rock ja TTÜ - Pärnu Sadam.

16:39
16:35
16:33

Prantsusmaa jalgpallikoondis otsustas hoolimata eilsest Pariisi-tragöödiast teisipäeval Wembley staadionil Inglismaaga sõprusmäng maha pidada, teatab Inglismaa jalgpalliliit oma kodulehel.

Otsusele varem kokkulepidud kohtumine siiski pidada jõudsid Prantsuse ja Inglise alaliidud ühise arutelu tulemusena.

16:24
JUDO

Eesti judokad Juhan Mettis ja Grigori Minaškin võitsid mõlemad Austraalias toimunud MK-etapil pronksmedali.

15:37
15:31

Olose esimese lume võistlusel olid täna kavas 15 kilomeetri klassikasõidud, mis pakkusid nii pikka aega meie suusatajatele palju rõõmu. Täna näitas kiireimat aega Raido Ränkel.

15:29

14:11

Sisutihe hommik tänadab, et meil pole olnud aega veel vaadata tänase ajalehe peauudist. Nüüd on võimalus viga parandada:

Videomäng FIFA võib teha igast poisist miljonäri või pesuehtsa maailmameistri

14:03

Luksemburgis peetavatel jõutõstmise maailmameistrivõistlustel sai Margus Silbaum -93 kg kaalukategoorias viienda koha. Silbaumi kolme tõste kogusumma 935 kg tähistab uut võimsat Eesti rekordit, ületades vana rekordi 20 kilogrammiga.

Üksikaladest õnnestus mehel kõige paremini lamades surumine - taas Eesti rekord 235 kg. Kükis ja jõutõmbes oli mehe tulemuseks 350 kg. Jõutõmbes oli Silbaum väga lähedal alavõidule, kuid kahjuks libises kogusumma neljandaks kohaks vajalik 357.5 kg viimasel hetkel näppude vahelt.

13:57
13:29

Vehklemishommiku lühikene kokkuvõtte: Nikolai Novosjolov langes Tallinna Mõõgal konkurentsist 64, Marno Allika 32 parema seas, ent rõõmu toovad meile me naised!

13:15

Ent mis meestel kehvasti, see naistel hästi! Irina Embrich jõudis Hiinas peetud MK-etapil poodiumile!

13:13
VEHKLEMINE

Marno Allika võttis oma 10:15 kaotuse Enrico Garozzole kokku: "Algus oli täelikult minu taktikaline viga (Allika jäi taha 0:5 - toim). Esimese kolmandiku tegime tema vehklemist. Üritasin talle ka passiivsust pakkuda, aga maailma kolmas number ei olnud millegi pärast väga nõus."

12:53

Ott Tänak on Walesi rallil tõusnud viiendaks ning neljaski koht on käeulatuses!

12:23

Läbi! Allika võitles vapralt, ent saatust ta väärata ei suutnud: teise perioodi viimasel sekundil lõppeb matš 10:15.

12:21

Topelttorge ja viimase eestlase langemine on vaid ühe punkti küsimus.

12:15

Nüüd on vastane rahul ka topelttorgetega - 4:8.

12:14

Allikal pole muud teha, kui rünnata ja ta saab kirja esimese silma, ent itallane vastab kohe enda soolopunktiga. 1:6

12:13

Esimene periood kuivalt 5:0 vastasele. Allika mõtleb kiiver peas elu üle järele.

12:11

"Kuramus küll!" hüüab Allika, kui vastane saab veel ühe torke.

12:10

Allika on jäänud juba 0:3 taha.

12:09

Esimene torge itaallasele ja napilt enne seda, kui kohtunik oleks esimese perioodi passiivsuse pärast lõpetanud!

12:08

Pärast 20-minutilist viivitust on vehklejad lõpuks võitlusega alustanud!

11:34
11:00

Mis siis kõnealuses olukorras täpselt juhtus? Nii Novosjolov kui Trevejo ründasid teineteisest mööda ja sattusid peaaegu rinnakuti. Novosjolov sai jätkuolukorras kirja torke, samas kui prantslane tabad mõõgateraga tema vaba kätt. Kohtunikud otsustasid, et Eesti vehkleja lükkas käega vastase tera eemale, mis on keelatud liigutus ja millega kaasneb automaatne punane kaart ehk trahvitorge.

Novosjolovi nägemus juhtunust: "Ma olen kahekäeline ja mul polnud oma kätt mujale panna. Vale otsus, muud selgitust pole!"

Eestlasele antud torge oleks teinud matšiseisuks 11:12 ja initsiatiiv olnuks selgelt Novosjolovi käes, karistuse tõttu jäi ta aga 0:13 taha ehk vastupanu murdus!

10:16

Ja kahjuks on Novosjolovi tee Tallinna Mõõga individuaalturniiril otsas. 10:15 on kaotusnumbrid!

10:15

10:14!

10:14

Ent kohtunikud võtavad selle Novosjolovil ära, vehkleja pole rahul ja saab hoiatuse! Sootuks 10:13!

10:12

11:12 saab Novosjolov lähivõitluses torke kirja!

10:12

Üks tagasi! 10:12

10:10

Viimase perioodi eel on prantslase edunumbrid 11:8.

10:07
Viljar Voog

Novosjolov proovib rünnata, aga prantslane elaks selle matši nüüd ka topelttorgete peal lõpuni. 6:10.

Viljar Voog

Avaperioodi lõpuks on prantslane peal 4:2.

09:58
Viljar Voog

Novosjolovi astaseks on prantslane Ivan Trevejo ja esimese torke teeb eestlane!

09:57
Viljar Voog

Tagasi vehklemislainele!

09:48
09:37

Allika ise on tulemusega mõistagi rahul, sest nagu ta ise ütles, sattus talle kohe avaringis vastu väga ebamugav vastane.

Järgmisena kohtub Allika kell 11.50 kas sakslase Stephan Reini või Kolumbia vehkleja John Edison Rodrigueziga.

09:32

Suts ja valmis on vast kõige lihtsam moodus selle matši kirjeldamiseks. Järgmisena tuleb kell 10 rajale eksmaailmameister Nikolai Novosjolov.

09:31

4:3 Allikale! Eestlane on edasi!

09:30

Eestlase vastaseks on venelane Nikolai Glazkov. Esimesed kaks perioodi lõppesid mitteaktiivsuse tõttu 0:0. Kolmandal läks Allika juhtima, kaks topelttorget ja kohtunike kaheldav otsus hiljem on seis 3:3 ja algamas lisaaeg.

09:28

Aga esmalt kodusemate teemade juurde! Tallinna Spordihallis peetakse Tallinna Mõõka ehk meeste epeevehklemise MK-etappi. Eestlasi pääses tänasele võistluspäevale kaks: Nikolai Novosjolov ja Marno Allika. Neist viimase avamatš ka juba käib.

09:25

Üks spordisuudis, mis eileõhtuste sündmuste uudistetulvas tähelepanuta jäi oli rahvusvahelise kergejõustikuliidu otsus: dopinguskandaali tõttu peatatakse Venemaa liikmelisus IAAFis!

09:19

Tere hommikust!

Tänast spordipäeva on paslik alustada Queeni klassikavaramusse kuuluva looga. Õnneks või kahjuks ei jää maailm Pariisi terrorirünnakute pärast seisma.