Martin Paasoja hiilgemäng vedas Rapla Avise Tartu Rocki vastu hiilgevõiduni!Foto: Tiina Kõrtsini
14. november 2015, 18:41

REPORTAAŽ | Vinge Rapla Avis sai Tartu Rocki üle hiilgevõidu!

Korvpalli meistriliigas sündis tänavune esimene suurüllatus, kui Rapla Avis asus kodupubliku marulisel toel valitseva meistri Tartu Ülikool/Rocki vastu poolajaks juhtima 43:23 ja võitis 74:63. Supermängu tegid Martin Paasoja (23 punkti) ja Will Artino (19 punkti, 16 lauapalli).

Rapla alustas FIBA eurosarjas edasipääsukursil liikuva Eesti meistri vastu aukartust tundmata. Kaitses seisti hästi ning Paasoja ja Sander Saare viisid võõrustajad viie minutiga ette 10:4. Seejärel külalised küll võrdsustasid mängu, ent esimese perioodi lõpuks jäi status quo püsima - 19:13.

Väga soliidselt alustanud Raplale saabus valusam hetk 13. minutil, kui Indrek Kajupank sai juba 4. vea. Kuid edasi läks publiku rõõmuks asi ainuolt uhkemaks: nädala alguses Južnõi Himiku vastu raskustes olnud Rocki rünnak kiratses ka täna. Tablool vaheldusid seisud 27:20, 33:21, poolajavileks lausa 43:23! Niimoodi mängides poleks Rockil uuel nädalal eurosarjas Utenas midagi teha. Paasoja arvel oli juba 15 punkti.

Teise poolaja hakatuseks vähendasid külalised mahajäämuse kiirelt 30:45-ni, kuid Rapla võttis pärast Aivar Kuusmaa time-out'i olukorra uuesti kontrolli alla. Artino ja Domagoj Bubalo kontrollisid kaitselauda, noppides sealt üles enam-vähem kõik, mis tartlased mööda loopisid. Paasoja neljas tabav kolmene seadis 28. minutil seisuks 58:36. Viimasele väikesele vaheajale mindi seisul 60:42.

Neljandat perioodi alustas Rock kahe kiire korviga (60:47) ja Kuusmaa pidi kiirelt aja võtma. Artino tõi lõpuks 2+1 - selleks ajaks oli tema arvel juba 17 punkti ja 14 lauapalli! Rock võitles edasi, Kurbase lähi- ja kaugvise vähendasid vahe 11 silmani (63:52), jäi 7 minutit. Ent peagi vastas samaga (lähi- ja kaugvise järjest) Paasoja - seis 70:54, temalt juba 23 punkti ja lõpuni alla 5 minuti! Sellega oli mäng ka tehtud ja Kuusmaa meeskond tüüris mängu kindlalt võidusadamasse.

Teises tänases mängus võitis Pärnu Sadam võõrsil TTÜ Andrew Warreni 31 punkti toel 75:70.