Käsipall

Põlva Serviti avas Balti liigas võiduarve 

Toimetas Mart Treial, 14. november 2015 22:51
Põlva Serviti mängijad ja tantsutüdrukudFoto: Aldo Luud
Pärast kuuenädalast pausi jätkunud käsipalli Balti liigas oli täna ainsa Eesti võistkonnana õistlustules Põlva Serviti, kes alistas kodusaalis Leedu klubi Kaunase Granitas-Gaja-Karysi 34:30 (20:14). Hooaega septembris kahe kaotusega Riihimäe Cocksile alustanud Eesti meistermeeskond sai nii tabelisse esimesed punktid.

Põlvalased jäid küll neljandaks minutiks 1:2 taha, ent see oli ka külaliste esimene ja viimane eduseis. Poolajaks juhtis Serviti kuue väravaga, 20:14 ning Ardo Punal ja Kristjan Muugal oli kirjas vastavalt 6 ja 5 tabamust. Lähemale kui kolme värava kaugusele ei lastud Leedu klubi ka teisel pooltunnil ning mängu lõpuks kirjutati tabelisse 34:30 võit.

Teises laupäevases B-alagrupi mängus alistas kahe täiseduga meeskonna omavahelises kohtumises Riihimäe Cocks Kehras lätlaste Dobele Tenaxi 28:23 (14:10). Soome meistril on nüüd kolme mänguga 6 punkti ning ainuliidri staatus. Esimese kaotuse kogenud Granitas ja Tenax järgnevad 4, Serviti 2 punktiga. Kaks Valgevene klubi – Minski HC Vitjaz ja Bresti HC Meškov on seni punktita, ent kohtuvad homme omavahel Minskis.

A-alagrupis peeti samuti kaks mängu, mõlemad Lätis. Riia Celtnieks ei suutnud sammu pidada tiitlikaitsja Minski SKA-ga ja kuigi poolaeg kaotati vaid seitsme väravaga, siis mängu lõpuks said valgevenelased ülikindla 41:21 (19:12) võidu.

Läti klubide musta päeva täiendas ka HK Ogre/Miandumi kodus saadud 24:25 (14:12) kaotus Klaipeda Dragunaselt. A-alagrupis on SKA-l ja Dragunasel 4 (mõl. 3 mängust) ning Viljandi HC-l, HC Kehra/Horizon Pulp&Paperil, Ogre/Miandumil 2 ja Celtnieksil 0 punkti (kõigil 2 mängust).

Pühapäevased mängud Balti Liigas:

13:00 Riihimäe Cocks – Kaunase Granitas-Gaja-Karys (Kehras)

16:00 Minski HC Vitjaz – Bresti HC Meškov (Minskis)

17:00 Põlva Serviti – Dobele Tenax (Põlvas)

18:00 HK Ogre/Miandum – Minski SKA (Ogres)

18:00 Riia Celtnieks – Klaipeda Dragunas (Salaspilsis)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee