Rootsi - TaaniFoto: AFP / Scanpix
14. november 2015, 23:42

Rootsi ründetuus Zlatan Ibrahimovic murdis laupäeva õhtul Stockholmis üle üheksa tunni (563 mänguminutit) kestnud muukimise tulemusena Taani koondise väravaluku lõpuks lahti. Rootsi võitis EMi play-off mängu 2:1.

Kuus mängu enne seda lõunanaabrite vastu kuivale jäänud Zlatan realiseeris kohtumise 50. minutil penalti, millega viis kodumeeskonna 2:0 juhtima. Ühtekokku oli PSG ründaja jaoks tegu karjääri 60. koondise väravaga.

Rootsi - Taani mäng oli ehe näide sellest, kuidas vana hea vutiklišee "kui ise ei löö, lüüakse sulle" kehtib. Nimelt oli Nicklas Bendtneril 44. minutil oivaline võimalus Taani juhtima viia, kuid Wolfsburgi ründaja tabas viielt meetrilt palli oksa kohaga. Minut hiljem viis Emil Forsberg Rootsi 1:0 juhtima...

Ometi suutis teist poolaega kohutavalt alustanud Taani end viimasel pooltunnil kokku võtta. Korraliku surve tulemusena suskas vahetusmees Nicolai Jörgensen 80. minutil tagapostist võrku Yussuf Poulseni nurgalöögijärgse pealöögi ning lõi Taani kasuks väga väärtusliku võõrsilvärava.

Korduskohtumine Kopenhaagenis toimub teisipäeval.