Kati Tolmoff.Foto: ARNO SAAR
15. november 2015, 13:49

Olümpiapiletile lähemale: Kati Tolmoff saavutas Norras teise koha

Kui sulgpallur Raul Mustal on Rio olümpiapilet juba praktiliselt käes, siis Kati Tolmoffil seisab selle saavutamise nimel ees veel kõva võitlus. Neil päevil astus ta ses suunas ühe sammu, kui jõudis Norras Sandefjordis peetud turniiril finaali.

Tolmoffil oli tegemist juba teises ringis, kui ka kaotas Alida Chenile (Holland) esimese geimi 12:21 ja võitis teise vaid 21:19. Kolmas geim tuli juba 21:12. Kolm järgmist vastast olid taanlannad. Veerandfinaalis alistas Tolmoff Irina Amalie Anderseni 21:10, 18:21, 21:18 ja poolfinaalis Julie Finne-Ipseni 20:22, 21:12, 21:11. Finaalis tuli tunnistada Sofie Holmoboe Dahli 21:13, 21:12 paremust, teise asetusega eestlanna mängis oma paigutuse täpselt välja.

Tolmoff teenis 5000-dollarilise auhinnafondiga turniiri teise koha eest maailma edetabelisse 2130 punkti. Riosse jõudmiseks peaks ta olenevalt konkurentide esitustest saavutama aprilli lõpuks veel viis kuni kaheksa samaväärset tulemust. Uuel nädalal võistleb ta sama kategooria turniiril Soomess, kus evib esimest asetust.