Eesti U21 koondis juunis San Marino vastu.Foto: LAURA OKS
15. november 2015, 19:04

Avapoolajal kümnekesi jäänud U21 vutikoondis avas valiksarjas võiduarve

Eeste U21 jalgpallikoondis alistas täna EM-valikmängus võõral väljakul San Marino eakaaslased 2:1.

Juunikuus Haapsalus kääbusriigi vastu väravateta viigi teinud Martin Reimi hoolealused parandasid vana vea 26. minutil, mil mänguskoori avas kõigest 17aastane Mattias Käit. Kaks minutit hiljem teenis aga FC Floraga Eesti meistriks kroonitud ja keskkaitses haigestunud Madis Vihmanni asendanud German Šlein punase kaardi ning Eesti jätkas vähemuses.

Hoolimata alamehitatud koosseisust viis Levadia pallur Pavel Marin 48. minutil Eesti 2:0 juhtima. Kaks minutit hiljem õnnestus San Marinol üks tagasi lüüa, kuid enamaks väljakuperemehed suutelised polnud. 87. minutil jäid nemadki kümnekesi, sest oma teise kollase kaardi teenis keskkaitsja Juri Biordi.

Tänase mängu miinuspoolele kandub poolkaitsja Jan Kokla vigastus, mistõttu ei saanud Flora mängumees kohtumist 65. minutil jätkata.

Eesti koondisel on EM-valiksarjas kuue mängua teeninud neli punkti (kõik San Marino vastu. Tänased kaks väravat olid eestlaste valiksarja esimesed. Lisaks San Marinole kuuluvad meie alagruppi Rootsi, Hispaania, Horvaatia ja Gruusia.